92
Views

To już dziś, 20.07 będziemy świadkami pożegnania Artura Boruca. Król rozegra dziś na Łazienkowskiej 3 ostatnie spotkanie w karierze. Legia – Celtic. Gdzie oglądać mecz?

Barwna postać – bez dwóch zdań. Właśnie tak można określić Artura i jego bogatą karierę klubową oraz reprezentacyjną. To już dziś, 20.07 rozegra dziś ostatnie w swojej karierze spotkanie. Jak sam stwierdził, drużyna ze Szkocji jest po to, by się popłakał. Sprawdźmy, gdzie oglądać mecz Legia – Celtic, czyli pożegnanie Artura Boruca z karierą piłkarską.

42-letni utalentowany bramkarz podjął decyzję – czas zakończyć karierę. Boruc zaczynał swoją piłkarską karierę w Pogoni Siedlce, by później rozegrać wiele spotkań w Legii Warszawa – udało się mu nawet zdobyć jedną bramkę! Najczęściej kojarzony jest jednak z Celtic Glasgow, jednak po pięciu latach w Szkocji, mogliśmy go również zobaczyć pomiędzy słupkami w Fiorentinie Southampton czy Bournemouth. Ostatecznie “wylądował” w Warszawie, by pomagać Legii. Po trzydziestu sześciu meczach podjął decyzję – czas zawiesić rękawice bramkarskie na zawsze. Warto również wspomnieć, że Artur Boruc przez długie lata był naszym reprezentantem. Wystąpił w aż sześćdziesięciu pięciu meczach w latach 2004 – 2017, kiedy to zdecydował się zakończyć karierę reprezentacyjną.

Legia - Celtic 20.07. Pożegnanie Boruca. Gdzie oglądać mecz
Legia – Celtic 20.07. Pożegnanie Boruca. Gdzie oglądać mecz

Legia – Celtic 20.07. Pożegnanie Artura Boruca. Gdzie oglądać mecz?

To już dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się bardzo wyjątkowe dla Artura spotkanie pomiędzy ważnymi dla bramkarza drużynami. Mecz Legia – Celtic zostanie rozegrane w Warszawie, na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowska 3. Przypomnijmy jeszcze, że Boruc rozegrał 587 spotkań, dwa razy sięgał po mistrzostwo Polski, a trzy razy cieszył się z tytułu w Szkocji, który zdobywał z Celtic Glasgow.

Legia - Celtic 20.07. Pożegnanie Boruca. Gdzie oglądać mecz
Legia – Celtic 20.07. Pożegnanie Boruca. Gdzie oglądać mecz?

Szkoci bardzo szanują Artura, co pokazali między innymi za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze. Sami zobaczcie.

Wracając do pożegnalnego meczu Legia – Celtic, w którym po raz ostatni zobaczymy w bramce Artura Boruca, wszyscy ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu na Łazienkowskiej, pocieszeniem może być transmisja w Canal+ Sport. Studio rozpocznie się o 17:00, natomiast, jak już wcześniej wspomniałem, mecz “startuje” o 18:00.

Warto zobaczyć jeśli macie taką możliwość, bowiem jest to bardzo ważna postać w polskiej piłce nożnej.

Źródło zdjęć: profil Legii Warszawa na Twitterze. Zachęcamy również do lektury innych artykułów z kategorii sport.

Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.