121
Views

Wczorajszym zwycięstwem nad Slavią Praga 2:1 Legia Warszawa zagwarantowała sobie występ w fazie grupowej Ligi Europy. Legioniści już dziś poznali swoich grupowych rywali! Szykują nam się ciekawe mecze!

Legia Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy

Piłkarze warszawskiej Legii wygrali wczoraj drugie spotkanie przeciwko Slavii Praga. Mecz rozgrywany był przy Łazienkowskiej i od początku wzbudzał wielkie emocje. Już w trzeciej minucie czerwoną kartkę dostał zawodnik gości, Tomas Holes. Podopieczni Czesława Michniewicza nie potrafili jednak wykorzystać przewagi jednego zawodnika i na przerwę Legia Warszawa schodziła ze stratą jednego gola. Bramkę zdobył Ekapi, który popisał się fantastycznym i mocnym uderzeniem zza pola karnego.

Druga połowa mogła zacząć się katastrofalnie dla Mistrzów Polski, ponieważ po błędzie Mateusza Hołowni, goście mieli stuprocentową okazję do strzelenia drugiej bramki, jednak na posterunku stał niezawodny Artur Boruc. To ewidentne poruszyło zawodników klubu ze stolicy i Legia Warszawa ruszyła do odrabiania strat. Bohaterem klubu i kibiców okazał się Mahir Emreli.

24-letni zawodnik pochodzący z Azerbejdżanu najpierw na listę strzelców wpisał się w 59. minucie. Po dośrodkowaniu Lopesa Emreli nagle pojawił się przed piłką i uderzeniem głową ze szczupaka, zdobył swoją pierwszą bramkę. Druga padła w 70. minucie i również padła po strzale głową. Tym razem napastnik Legii przedłużył dośrodkowanie z centralnej części boiska, nie dając bramkarzowi Slavii Praga na interwencję. Legia Warszawa pokonała mistrzów Czech w dwumeczu 4 do 3.

Z kim zmierzą się Legioniści w fazie grupowej?

Na poznanie rywali Legia Warszawa nie musiała długo czekać. Mistrz Polski trafił do grupy C, w której znajdują się także takie drużyna jak włoskie SSC Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie czy Leicester City, czyli angielski klub, którego niegdyś zawodnikiem był obecny pomocnik Legii, Bartosz Kapustka. Grupę uzupełnia Spartak Moskwa.

Przeczytaj także: Francja w szoku! Kibice zaatakowali drużynę Milika podczas meczu!

Patrząc na wszystkich trzech rywali, szykują nam się ciekawe mecze. Czy Legia Warszawa ma jakiekolwiek szanse na awans? Patrząc renomę pozostałych klubów i tego, co znajduje się na papierze, będzie bardzo trudno. Jednak sport jest nieprzewidywalny, a Czesław Michniewicz nie raz udowodnił, jak dobrym jest szkoleniowcem! Legioniści mogą sprawić sporą niespodziankę i oby tak się stało!