Legia Warszawa

Zmiany przed Ligą Europy

Legia Warszawa – zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

Zmiany w warszawskim zespole dotknęły zarówno obronę jak i atak. Atak opuścił Nemanja Nikolics. Węgier przyczynił się do wywalczenia wszystkich tytułów Legii, Mistrzostwo kraju, Puchar Polski oraz bramki w kwalifikacjach LM. Jednak ostatnie decyzje taktyczne Jacka Magiery, pozbawiały snajpera szansy na grę. Od kilku miesięcy mówiło się o możliwości straty napastnika, dostał bowiem od klubu zgodę na przenosiny gdy wpłynie odpowiednia oferta. Oferta przypłynęła z USA a konkretnie z Chicago Fire. Wielu polskich ekspertów zastanawia się jak poradzi sobie Nikolics w nowych warunkach prezentując styl typowego lisa pola karnego, z którego słynął w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy. Niezależnie od tego Węgier nie zastanawiał się długo w chwale opuścił stadion przy Łazienkowskiej.

Ostatnie decyzje taktyczne spowodowały więcej szans dla Aleksandra Prijovicia. W klubie pojawiła się już podobno oferta z Chin, która została odrzucona, jednak sam zawodnik deklaruje że chce opuścić Warszawę gdy tylko pojawi się dobra dla niego oferta finansowa. Oczywiście działacze Legii Warszawa już rozpoczęli poszukiwania potencjalnych zastępców. Podobno do stołecznego klubu na początku stycznia ma dołączyć Daniel Chima Chukwu zawodnik jest obserwowany od czasu gry w Molde. Ostatnie lata spędził w lidze Chińskiej i jest zainteresowany powrotem na europejskie boiska. Drugim potencjalnym kandydatem do gry w ataku wydaje się być Petar Skuleticia. Jednak w przypadku gracza Lokomotiwu Moskwa problemem może być kwota transferu. Obecnie Serb ma problem w wywalczeniem sobie miejsca w meczowej 11stce. Najlepsze lata to sezon 2014/2015 w których Petar zdobył 6 bramek w 18 spotkaniach.

W stołecznej drużynie w ataku może występować jeszcze Kucharczyk czy Radovic. Ostateczne decyzje dotyczące transferów poznamy zapewne w kolejnych dniach.

ZMIANY RÓWNIEŻ W OBRONIE

Po latach do drużyny wraca Artur Jędrzejczyk, obrońca występował już w barwach warszawskiego zespołu w latach 2006-2013 i w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Pozyskanie obrońcy podniesie nie tylko poziom sportowy ale również wpłynie na morale zespołu. Popularny „jędza” to bardzo wszechstronny zawodnik, który może występować na wielu pozycjach. Jednak w pierwszej połowie 2017 roku pomoże drużynie tylko w ligowych rozgrywkach. Nie wystąpi w spotkaniu z Ajaxem ponieważ występował już w rozgrywkach ligi europy w FK Krasnodar. Bliski transferu z Legii jest za to Bartosz Bereszyński. Po świetnym sezonie polaka w swoim zespole chętnie zobaczyła by Sampdoriia Genua. Niepewny jest los Michała Pazdana, który wciąż zbiera oferty z innych klubów.

Zimowe okienko transferowe zapowiada się niezwykle ciekawie dla Mistrza Polski. W ligowej tabeli po piętach depcze Lechia Gdańsk oraz Jagiellonia Gdańsk. Pierwsze spotkanie w Lidze Europy już w marcu. Kolejne dni pozwolą odpowiedzieć z jaką kadrą przyjdzie pracować trenerowi na pierwszym styczniowym treningu.