Lewandowski wiosną może zmienić klub! Daleko od porozumienia!

Kiedy cała piłkarska Polska żyje wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski i barażowymi meczami do Mistrzostw Świata 2022 Robert Lewandowski ma jeszcze jedną rzecz na głowie – kontrakt ze swoim klubem. Może się okazać, że już wkrótce zmieni on Monachium na inne miejsce.

Robert Lewandowski wkrótce zmieni klub?

O kontrakcie Roberta Lewandowskiego mówi się od zeszłego roku. Umowa pomiędzy nim a Bayernem Monachium wygasa wraz z końcem przyszłego roku, co oznaczałoby, że już na zimę przyszłego roku mógłby negocjować z innymi klubami, a to dla Bayernu byłoby sporym ciosem.

Robert Lewandowski zalicza swoje najlepsze lata w karierze. Kilka dni temu został przecież ogłoszony najlepszym piłkarzem świata wg. FIFA. Drugi rok z rzędu! Strata takiego piłkarza mocno zabolałaby Bayern nie tylko pod względem sportowy, ale i finansowym.

Reklama

Lewandowski
Czy Polak zdąży pobić kolejny rekord Gerda Mullera zanim odejdzie z klubu?

Przeczytaj także: Gwiazdor wraca do reprezentacji Polski!

Jeśli Robert Lewandowski nie podpisze przedłużenia z niemieckim klubem, w 2023 roku będzie mógł go opuścić zupełnie za darmo i związać się z jakąkolwiek drużyną. Oddanie za bezcen najlepszego napastnika świata na pewno spędza sen z powiek osób zarządzających Bayernem Monachium. Klub z Bawarii powtórzyłby przecież los Borussii Dortmund, z której „Lewy” do Bayernu odszedł na zasadzie wolnego transferu.

Kierunek Hiszpania? Może Wyspy? Paryż też jest perspektywą

Oczywiście bawarski klub za wszelką cenę chce uniknąć tego typu sytuacji, dlatego też chce przedłużyć kontrakt z polskim napastnikiem. W grę wchodziłby kontrakt o kolejny rok, bo właśnie taką politykę stosuje niemiecki klub wobec piłkarzy po trzydziestym roku życia.

Negocjacje nie będą jednak łatwe i przyjemne. Robert Lewandowski oraz jego agent, Pini Zahavi, nie są zbyt zadowoleni z umowy, jaką ma im zaoferować niemiecki klub. Nie podoba się nie tylko długość kontraktu, ale również kwota zarobków. A podobno jest dużo niższa. Obecnie Polak zarabia ok. 24 miliony euro rocznie i jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie. Jeśli negocjacje się nie powiodą, na Polaka czekają już takie kluby jak Real Madryt, Paris-Saint Germain oraz Manchester City.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama