78
Views

Nowoczesne samochody korzystają z połączenia internetowego, dzięki któremu poszczególne systemy są w stanie komunikować się z odpowiednimi służbami w razie niebezpieczeństwa. Okazuje się, że Lexus wyłącza 3G w swoich samochodach. Efektem tego będzie utrata usług w autach z poszczególnych roczników.

Lexus wyłącza 3G w swoich samochodach.

Samochody premium oferują rozwiązania, których na próżno szukać w modelach z niższej półki. Do tego segmentu zalicza się bez wątpienia japoński producent. Lexus od lat w swojej ofercie posiada auta, które oferują najwyższą jakość wykończenia, osiągów i usług. Okazuje się jednak, że klienci tej marki mogą czuć się oszukani.

Lexus ES 300h - gdy nudzą Cię europejskie limuzyny, Lexus wyłącza 3G w swoich autach. Brak łączności oznacza utratę kluczowych usług! W jakich autach?
Lexus wyłącza 3G w swoich autach. Brak łączności oznacza utratę kluczowych usług! W jakich autach? Fot. Lexus ES 300h/ MenWorld.pl

Lexus wyłącza 3G. Japoński producent swego czasu poinformował, że łączność 3G zostanie w jego samochodach wyłączona z dniem 31 października bieżącego roku i tak właśnie się stało. Wszystkie systemy powiązane z usługą Lexus Enform po prostu przestaną działać. Powodem jest to, że wszystkie sieci komórkowe w Stanach Zjednoczonych wycofują z użytku łączność 3G. Prawdopodobnie to samo czeka nas w krajach europejskich.

Kluczowe funkcje przestaną działać! Alternatywa? Nie ma żadnej!

Lexus wyłącza 3G we wszystkich swoich samochodach produkowanych w okresie od 2010 do 2018 roku. Auta te stracą funkcje, które były powiązane z usługą Lexus Enform. Wyłączone zostaną dokładnie usługi Lexus Enform Safety Connect, Lexus Enform Destinatnion Assist, Lexu Enform Remote oraz Lexus Enfor Service Connect. Mówimy tutaj o funkcjach, które po prostu przydają się podczas codziennego użytkowania samochodu lub dbają o bezpieczeństwo podróżujących.

Lexus wyłącza 3G w swoich autach. Brak łączności oznacza utratę kluczowych usług! W jakich autach?
Lexus wyłącza 3G w swoich autach. Brak łączności oznacza utratę kluczowych usług! W jakich autach?

Przeczytaj także: Zakaz sprzedaży aut spalinowych. Unia Europejska ustaliła datę! Od kiedy?

Safety Connect odpowiedzialny jest m.in. za lokalizację skradzionego samochodu, automatyczne powiadamianie o kolizji, przycisk pomocy w nagłych wypadkach. Destination Assist to dostęp do infolinii 24 godziny na dobę. Service Connect z kolei daje właścicielowi raporty o stanie pojazdu i alerty, które dotyczą konwersacji auta. Co więcej, przestaje działać także zdalne uruchamianie i zatrzymywanie pojazdu, tryb rodzicielski, który pozwala ustalić mocy i prędkość, wsparcie dla asystenta Google i Alexa oraz zdalne uruchamianie dostępu bezkluczykowego pilotem!

Japońska marka nie planuje uruchomienia żadnej alternatywy, przez co osoby, które kupiły samochód Lexusa, mogą czuć się oszukani. Zwłaszcza ci, którzy weszli w posiadanie młodego, pięcioletniego samochodu z 2018 roku.

Źródło: Jalopnik

Tagi:
Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.