136
Views

Anglicy w związku z pogrzebem królowej Elżbiety II zamykają lotnisko Heathrow. Wszystko po to, aby zapewnić ciszę. Efektem jest odwołanie stu lotów – głównie “ucierpi” na tym British Airways. Jak zapewne wszyscy doskonale wiedzą, w czwartek, 8 września zmarła królowa Elżbieta II. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 19.09. Ma w nim wziąć udział około pięciuset osobistości, w tym prezydent RP Andrzej Duda z małżonką.

Lotnisko Heathrow zamknięte 19.09. 100 lotów odwołanych
Lotnisko Heathrow zamknięte 19.09. 100 lotów odwołanych

Chodzi przede wszystkim o to, by nie zakłócać ciszy w związku ze śmiercią Królowej Elżbiety II, która ma trwać dwie minuty w całym kraju. Rozpocznie się tuż po zakończeniu nabożeństwa żałobnego odbywającego się w Opactwie Westminsterskim. Mowa o godzinie 11:55 czasu londyńskiego. Wtedy też, a konkretnie pomiędzy 11:4 a 12:10 nie wystartują ani nie wylądują żadne samoloty na wspomnianym lotnisku. Kolejną chwilą, kiedy lotnisko Heathrow “ma być wyciszone” będzie czas, kiedy karawan będzie kierował się do zamku w Windsorze. Mowa o czasie pomiędzy godzinami 13:45 a 14:20.

Lotnisko Heathrow zamknięte 19.09. 100 lotów odwołanych
Lotnisko Heathrow zamknięte 19.09. 100 lotów odwołanych

Lotnisko Heathrow zamknięte w poniedziałek 19.09. 100 lotów odwołanych. Głównie chodzi o British Airways

Jak informuje PAP, w poniedziałek zaplanowano również jeszcze jeden czas, kiedy zakazano lotów z i na lotnisko Heathrow. Mowa o chwili, kiedy żałobnicy będą zmierzali do kaplicy św. Jerzego oraz wtedy, gdy będzie trwała msza. Chodzi o czas pomiędzy 15:05 a 16:45. Warto również wspomnieć, że w związku z pogrzebem królowej Elżbiety II wiele popołudniowych odlotów z Londynu ma być skierowana tak, by była jak najdalej od zamku w Windsorze. Efektem jest ponad sto odwołanych lotów linii British Airways. Dodatkowe cztery loty musi odwołać Virgin Atlantic.

Lotnisko Heathrow zamknięte 19.09. 100 lotów odwołanych
Kategoria artykułu
Ciekawostki
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.