189
Views

Mamy lotnisko Chopina w Warszawie. Mamy również Modlin – Nowy Dwór Mazowiecki. Przyszedł czas na loty z Radomia. Już w przyszłym roku startuje polski przewoźnik PLL LOT. Mieszkańcy okolic Radomia będą mogli wybrać się do Kopenhagi, Paryża i Rzymu.

Loty z Radomia od 2023. Kierunki? Kopenhaga, Paryż, Rzym
Dreamliner 789 LOT Fot 31 Baza Lotnictwa Taktycznego.

Loty z Radomia od 2023. Kierunki? Kopenhaga, Paryż, Rzym

Loty mają wystartować w sezonie lato 2023, który dla lotnictwa zaczyna się na przełomie marca i kwietnia. Według informacji przekazanych przez Rzecznika Prasowego PLL LOT, pasażerowie będą podróżować Boeingami 737-800 trzy razy w tygodniu.

Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali.” – mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina. LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki – wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza” – Powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.  

Lotnisko w Radomiu będzie działać już wiosną 2023

Warto dodać, że lotnisko Warszawa-Radom będzie przyjmowało Airbusy A320 oraz Boeingi 737. Przedstawiciele PLL LOT sugerują, że lotnisko będzie dostosowane do obsługi czarterów, ruchu nisko kosztowego oraz tradycyjnego, a więc dla osób, które chcą “zrobić sobie” tak zwany “city-break”.

Loty z Radomia od 2023. Kierunki? Kopenhaga, Paryż, Rzym
Loty z Radomia od 2023. Kierunki? Kopenhaga, Paryż, Rzym.

Sprawdź również inne nasze publikacje na temat podróży.

Kategoria artykułu
Podróże
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.