Site icon MenWorld.pl

Luksus, że aż oczy bolą. Oto Brabus 800!

Samochody Mercedes-Benz to już luksus sam w sobie. Wersje AMG oferują niezapomniane wrażenia z jazdy i ogromną moc, którą niekiedy trudno okiełznać. Brabus to nadworny tuner niemieckiej marki, który stworzył coś, na co można patrzeć godzinami. Oto model Brabus 800.

Jak siać postrach na drogach, czyli Brabus 800

Brabus od zawsze lubi zaskakiwać, i tak jest również w tym przypadku. Brabus 800 to model oparty na wielki, gigantycznym SUVie – GLS 63 AMG S. Auto w klasycznej wersji dysponuje mocą aż 612 KM i 850 Nm. Liczby te budzą respekt, tak samo jak i sam samochód. Dla nadwornego tunera niemieckiego koncernu jest to jednak za mało. Zdecydowanie za mało.

Przeczytaj także: Mercedes-Benz SL 2022 w kamuflażu na Nurburgringu

Reklama

Zmodyfikowany model GLS 63 AMG S chowa pod maską czterocylindrowy silnik V8, który generuje moc 800 koni mechanicznych. Do tego wszystkiego dołóżmy 1000 nM momentu obrotowego i zamiast luksusowego SUVa mamy istną rakietę na kołach. Maksymalna prędkość została ograniczona do 280 km/h!

Luksus postawiony na ogromnych felgach

Skoro już o kołach mowa. Brabus 800 może zostać postawiony na 24-calowych felgach aluminiowych z oryginalnym wzornictwem. Z pewnością nie jest to samochód, który zabierzemy ze sobą na wyprawę w pozamiejski las. Dodatkowo prześwit w tym modelu obniżono aż o 25 mm! Firma oferuje także pakiety stylistyczne, w których przeważa karbon.

Materiał nie może być nudno. Oprócz karbony, kabina pasażerska modelu Brabus 800 została wykonana ze skóry! Oczywiście mowa tutaj o wszystkich fotelach pasażerski oraz trzecim rzędzie foteli! Tak, trzeci rząd również może cieszyć się wygodnymi fotelami z wysokiej jakości skóry.

Exit mobile version