113
Views

Bardzo ciekawa funkcja trafia do najpopularniejszej nawigacji na nasze smartfony. Mapy Google oszacują opłaty drogowe za naszą podróż. Szkoda, że nie obliczy szacunkowej kwoty, jaką wydamy na paliwo.

Mapy Google poinformują Cię ile będzie kosztowała podróż
Mapy Google poinformują Cię ile będzie kosztowała podróż

Jak informuje portal TheVerge, dowiemy się ile będzie wynosiła opłata drogowa zgodnie z trasą, którą wybierzemy. Obecnie ta funkcja jest dostępna dla prawie dwóch tysięcy dróg w USA, Indiach, Japonii oraz Indonezji. Kiedy trafi do Europy – tego jeszcze nie wiemy. Dziś możemy jedynie wybrać opcję “unikaj opłat”, co sprawia, że Mapy Google ustawiają alternatywną trasę.

Mapy Google poinformują nas, ile zapłacimy za dany przejazd

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że aplikacja będzie informować o jakości powietrza. Dziś dowiadujemy się o kolejnej ciekawej funkcji, jaką jest informacja o opłatach drogowych. To ważne szczególnie w nowych miejscach. Google twierdzi, że wyświetlane ceny opłat będą oparte na zaufanych informacjach od lokalnych władz, które zajmują się tą kwestią. Krótko mówiąc, dotychczas wiedzieliśmy, że będziemy jechali przez drogę płatną, ale za sprawą nowej funkcji dowiemy się, ile zapłacimy za przejazd danym odcinkiem.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.