118
Views

Amerykański gigant z Mountain View stale wprowadza nowe funkcje do swoich usług. Mapy Google zyskają nową opcję, która pozwoli nam na sprawdzenie jakości powietrza w danym mieście.

Firma stale wprowadza nowe funkcje do swoich aplikacji

Gigant technologiczny z Mountain View stale wprowadza nowe i ciekawe funkcje do swoich aplikacji, które mają zwiększyć komfort życia codziennego. Zanieczyszczenie powietrza w wielkich miastach jest dość sporym problemem i to na całym świecie. Niekiedy powietrze jest tak zanieczyszczone, że zalecane jest zostanie w domu. Google Mapy dostaną funkcję, która pozwoli określić stan powietrza.

Przeczytaj także: Xbox Cloud Gaming i Game Pass to dla Microsoftu plan na dwie dekady!

Firma z Mountain View poinformowała, że Mapy Google dostaną nową i ciekawą opcję, która pozwoli nam na sprawdzenie jakości powietrza w danym mieście. Jest to bardzo istotny czynnik dla wielu z nas, dlatego nie będzie to funkcja, obok której większość z nas przejdzie obojętnie.

Mapy Google pomogą nam sprawdzić jakość powietrza

Sezon jesienno-zimowy jest okresem, w którym zanieczyszczenie powietrza osiąga wysokie poziomy, a to ze względu na konieczność ogrzewania naszych domów i mieszkań. Dlatego też Google zdecydowało się na dołączenie do aplikacji Mapy nowej funkcji, dzięki której każdy z nas będzie mógł sprawdzić jakiej jakości powietrze jest w naszym mieście w danym dniu.

jakość powietrza Google Mapy
Mapy Google zaoferują teraz dane o jakości powietrza!

Mapy Google zostaną wyposażone w nową warstwę, którą możemy nałożyć na mapę wyświetlającą się nam po włączeniu aplikacji. Poinformuje ona nas o jakości powietrza w danym mieście. W funkcji wykorzystywane są dane z różnorodnych agencji, które zajmują się sprawdzaniem i pomiarem czystości powietrza. Poziom zanieczyszczeń określany jest w zakresie od 0 do 400, gdzie im mniejsza liczba, tym lepsza jakość powietrza.

Oczywiście funkcja dostępna jest jak na razie tylko i wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie ma dokładnych informacji, kiedy zostanie ona rozszerzona na kolejne państwa.

Źródło: 9to5Google

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.