Site icon MenWorld.pl

Mapy Google zyskają nowe funkcje. Kierowcy będą zadowoleni

Mapy Google otrzymają aktualizację. Wiele nowych funkcji znacznie ułatwi nawigowanie do celu. Mowa między innymi o oznaczeniu sygnalizacji, znaków STOP, a nawet szacowaniu kosztów, jakie poniesiemy wybierając płatne odcinki. Niestety, żeby nie było zbyt kolorowo, nie wszystkie funkcje trafią do każdego kraju.

Wczoraj na blogu Google pojawił się wpis informujący o nowościach, jakie zyskają Mapy Google. Przede wszystkim mowa o analizie kosztów przejazdu, jeśli wybierzemy drogi płatne. Na początek funkcja ta zostanie wprowadzona w USA, Indiach, Indonezji oraz Japonii. Wśród nowych funkcji mają także pojawić się znaki STOP, a także sygnalizacje. Mapy w niektórych miastach zostaną “wzbogacone” o informację na temat szerokości drogi, wysepkach oraz pasach, które rozdzielają jezdnię. Jak widać, zmiany są faktycznie ciekawe. Oczywiście, nie wpłyną na funkcjonalność nawigacji, jednak znacznie ułatwią korzystanie z niej za sprawą dokładniejszego interfejsu.

Mapy Google zyskają nowe funkcje. Kierowcy będą zadowoleni

Mapy Google zyskają nowe funkcje

Najlepsze jest to, że wspomniane rozwiązania będą dostępne od razu trafią nie tylko na iOS oraz Android, lecz znajdą się również “w autach”. Mam na myśli Android Auto oraz Apple CarPlay. Szkoda tylko, że tak naprawdę nie wiadomo kiedy wspomniane nowości trafią na nasze smartfony. Jedno jest pewne – na początku skorzystają z nich osoby mieszkające w USA. Kto wie, może trafią od razu do wszystkich krajów?

Mapy Google zyskają nowe funkcje. Kierowcy będą zadowoleni

Oprócz prezentowanej w tym artykule funkcjonalności, Google wprowadza lepszą integrację z iPhone’ami. Aktualizacja pozwoli na dodawanie nowych widżetów, które ułatwią nawigowanie do celu. Mało tego, jeśli posiadacie Apple Watch, będziecie mogli korzystać z Mapy Google bez konieczności “sięgania” po iPhone. Ostatnią ciekawostką jest integracja Map z Siri, a także Spotlight.

Exit mobile version