106
Views

Ostatnimi czasy Facebook nie jest zbyt lubianym serwisem społecznościowym. Meta o tym doskonale wie, tak samo, jak właściciel firmy, Mark Zuckerberg. Najnowsze informacje mówią, że na ochronę Zuckerberga oraz jego rodziny firma wydała aż 26,8 mln dolarów! 

26,8 mln USD na ochronę Zuckerberga i jego rodziny. Wszystko przez nienawiść do serwisu Facebook 

Mark Zuckerberg to jeden z najbogatszych i najbardziej rozpoznawalnych ludzi, który zarządza oczywiście Metą, firmą matką serwisu społecznościowego Facebook. Niestety dla założyciela najpopularniejszej społecznościówki na świecie wiele osób pała nienawiścią do niego, jego firmy i jego serwisu. 

Przeczytaj także: Meta straciła 500 mld USD na wartości po zmianie nazwy

Mark Zuckerberg doskonale o tym wie, dlatego też Meta wydaje na ochronę jego i jego najbliższych potężne kwoty. Z dokumentów złożonych przed Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) okazuje się, że na ochronę wydano aż 26,8 miliona dolarów! Meta twierdzi, że zwiększenie wydatków było konieczne, ponieważ nienawiść do portalu społecznościowego stale rośnie.

Na co Mark Zuckerberg wydał te pieniądze?

Z dokumentów złożonych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wynika, że w ubiegłym roku Meta przekazała Zuckerbergowi 15,2 miliona dolarów na zabezpieczenia w jego domach oraz podczas podróży służbowych. Założyciel serwisu Facebook dostał również 10 milionów dolarów na zapewnienie bezpieczeństwa swojej rodzinie oraz 1,6 miliona USD na korzystanie z prywatnego samolotu do celów osobistych. 

metaverse facebook mark zuckerberg
Mark Zuckerberg w niebezpieczeństwie. Meta wydała na jego ochronę aż 27 mln USD! 

Kwoty te rosną jednak z roku na rok, ponieważ w 2020 roku na zapewnienie bezpieczeństwa Zuckerbergowi, Meta wydała aż 25 milionów dolarów. Rok wcześniej było to 23 miliony dolarów. Można się więc spodziewać, że za rok zbliżymy się do 30 milionów dolarów!

Źródło: Bloomberg

Kategoria artykułu
Biznes · Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.