Polaku, masz czas do 31 marca! Potem stracisz pieniądze z dodatku!
139
Views

Jeśli został wam przyznany bon turystyczny, jednak jeszcze nie zdecydowaliście się go wykorzystać, to musicie się śpieszyć. Macie czas do 31 marca, by wykorzystać pieniądze z dodatku. Gdy ta data minie stracicie bon i nie będzie sposobu, aby odzyskać tych pieniędzy!

Masz pieniądze z dodatku? Wykorzystaj je do 31 marca

Bon turystyczny to dodatek, z którego mogło i może w dalszym ciągu skorzystać miliony Polaków, jednak czasu jest coraz mniej. 31 marca 2023 roku mija termin wykorzystania tego świadczenia i niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Po tym terminie pieniądze przyznane przez państwo przepadną i nie będzie sposobu aby ich odzyskać.

Polaku, masz czas do 31 marca! Potem stracisz pieniądze z dodatku!
Bon, z którego w dalszym ciągu może skorzystać miliony Polaków, traci ważność 31 marca! Fot. Pexels

Przeczytaj także: Emerycie, należy Ci się 500 plus od marca. Tak je odbierzesz

O całym procesie przypomina Andrzej Gut-Mostowy, minister sportu i turystyki:

Wszystkim rodzinom, które do tej pory nie pobrały Polskiego Bonu Turystycznego przypominamy, aby wygenerowały go z platformy PUE ZUS i dokonywały nim płatności w terminie do końca marca 2023 r. Ten sam termin obowiązuje rodziny, które tylko częściowo wykorzystały przysługujące im świadczenie w wysokości pięciuset złotych na każde uprawnione dziecko. Co istotne środki z bonu można przeznaczyć np. na przedpłatę za usługę turystyczną, czy noclegową, których termin odbędzie się w późniejszym terminie, np. w okresie tegorocznego wypoczynku letniego. Zachęcamy zatem do skorzystania z tej formy wsparcia, która odciąży domowe budżety, przy okazji wspierając polską branżę turystyczną

źródło – GOV.pl

Na co wykorzystać bon turystyczny?

Jeśli nie wykorzystaliście jeszcze pieniędzy z bonu turystycznego, to macie czas do końca marca. Termin ten tyczy się także rodzin, które nie wykorzystały bonu w całości i mają jeszcze na nim pozostałość. Po tym terminie wszystkie należności przepadną, dlatego też warto się śpieszyć. Bon turystyczny można wykorzystać m.in. na dokonanie przedpłaty na wakacje.

Dodatek ten może być wykorzystany w 28 tys. obiektów, które znajdziemy na stronie internetowej bonu. Dodatek można wykorzystać nie tylko w hotelach i miejscach noclegowych, ale również w restauracjach, różnego rodzaju atrakcjach czy obiektach sportowych.

Polaku, masz czas do 31 marca! Potem stracisz pieniądze z dodatku!
Masz czas do 31 marca, potem stracisz pieniądze! Fot. Pexels

Aby skorzystać z bonu turystycznego, musimy wejść na Platformę Usług Elektronicznych ZUS, do zalogowania którego wykorzystamy profil PUE ZUS lub profil zaufany, logując się np. przez konto bankowe.

Kategoria artykułu
Polityka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.