Masz diesla? Nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Dlaczego?

Albo mi się wydaje, albo faktycznie świat robi wszystko by obrzydzić nam do reszty samochody na diesla. Cena tego rodzaju paliwa rośnie i co gorsza, w przeciwieństwie do benzyny, wcale nie planuje się unormować. Dlatego szykuj się na duże wydatki.

Samochody z silnikami diesla są według mnie czymś, z czym strasznie walczy Unia Europejska. Niestety, jesteśmy wręcz zmuszani do przesiadki na auta elektryczne, które nie oszukujmy się, z ekologią mają niewiele wspólnego. Jakby tego było mało, szalejące ceny paliw wręcz obrzydzają posiadaczom samochodów z silnikami napędzanymi „ropą” przyjazd na stację w celu tankowania. Muszę Was zasmucić – będzie tylko gorzej.

Paliwo słabej jakości to przyczyna wielu problemów
Masz diesla? Nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Dlaczego?

Masz diesla? Nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Dlaczego?

Analizując ceny paliw w rafineriach można złapać się za głowę. Przykładowo, dwa tygodnie temu diesel kosztował 6460 zł za każdy metr sześcienny. Dziś mowa o 6877 zł za metr. To oznacza duże podwyżki i faktycznie, jeszcze kilka dni temu można było zobaczyć, że diesel zbliża się do 7 zł za litr. Dziś niestety oddala się od tej kwoty i najniższa cena, jaką zaobserwowałem oscylowała w granicach 7,14 zł. Mało tego, będzie ona rosła, dlatego przygotujcie swoje portfele na spore wydatki. Nie chcę nic sugerować, ale diesel to przede wszystkim paliwo, które napędza ciężarówki i auta dostawcze. A to z kolei przekładać się będzie na wysokie ceny… praktycznie wszystkiego, co wymaga transportu.

Masz diesla? Nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Dlaczego?
Masz diesla? Nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Dlaczego?

Na szczęście posiadacze aut spalinowych, które napędza benzyna mają więcej szczęścia. Cena w rafineriach oscyluje w okolicach 6 tysięcy złotych za metr sześcienny. To oznacza stabilność na stacjach, bowiem dwa tygodnie temu ten typ paliwa kosztował tyle samo. I faktycznie, przekłada się to na „w miarę” akceptowalne ceny, nawet na poziomie 6,40 zł za litr. Uwzględniając rabaty, które łaskawie otrzymujemy, można śmiało stwierdzić, że dziś opłaca się jeździć autem na benzynę, a nie dieslem, co jakiś czas temu było wręcz dziwnym stwierdzeniem.

A co z LPG? Tutaj niestety również nie ma powodów do radości. Gaz jest drogi i ma być tylko gorzej. Obecnie można go kupić za około 2,90 zł za litr. To nadal o wiele taniej niż za benzynę czy diesla.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Walcz z emisją CO2 razem podczas Suunto Communiting Day

Podczas Suunto Communiting Day otrzymamy możliwość razem z innymi...

Na Steam pojawiła się pierwsza gra wygenerowana przez AI

This Girl Does Not Exist jest pierwszym tytułem, który...

Rosja nie zagra na Euro 2024! Sborna wyrzucona z turnieju!

Reprezentacja Sbornej, jak i wszystkie rosyjskie kluby zostały wyrzucone...

Smartfon LG Rollable podbiłby rynek, gdyby został wydany..

Gdyby ten smartfon został wydany, nikt nie spojrzałby na...

NVIDIA GeForce RTX 4090 i RTX 4080 przedstawione oficjalnie

Wczoraj podczas konferencji CEO NVIDIA Jensen Huang zaprezentował światu...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.