185
Views

Jeśli posiadasz konto w ING Banku Śląskim lub PKO Banku Polskim uważaj na wiadomości rozsyłane przez oszustów. Klienci tych banków od jakiegoś czasu dostają wiadomości o nowej usłudze bezpieczeństwa, która w rzeczywistości jest pułapką.

Uważajcie na fałszywą wiadomość

Wydaje się, że problemów z cyberprzestępcami w ostatnim czasie jest coraz więcej. Co chwila słyszymy o oszustwach, a głównym celem są klienci banków. Teraz na baczności muszą się mieć klienci Banku Śląskiego i PKO Banku Polskiego. Oszuści kierują do nich wiadomości, które w rzeczywistości są pułapką.

Przeczytaj także: Dzwoni do Ciebie ZUS? Uważaj, to może być oszustwo!

Obie instytucje, to jedne z najpopularniejszych banków w Polsce i posiadają miliony klientów w całym kraju. Klienci tych banków stali się celem dla oszustów, którzy chcą wyłudzić od nich dane logowania i dostęp do ich oszczędności.

ing pko
Masz konto w ING lub PKO Banku Polskim? Uważaj!

Wiadomość skierowana jest do klientów ING Bank Śląski i PKO Bank Polski

O oszustwie informuje CERT Orange Polska. Przestępcy podszywający się pod banki i rozsyłają do klientów fałszywe wiadomości e-mail, w których informują o nowej usłudze bezpieczeństwa. Funkcja ta ma uprościć zarządzanie kontem. W rzeczywistości jest to oszustwo.

Treść wiadomości zawiera link. który pozwoli nam na “aktywowanie” nowej funkcji. Oczywiście w momencie wpisania poufnych danych i próby zalogowania się do “banku” oszuści otrzymują nasze dane i dostęp do konta bankowego. Poniżej znajdziecie przykładową wiadomość e-mail, która trafia do klientów obu banków.

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.