Masz smartfon Xiaomi? Nie każdy model otrzyma aktualizację Android 12

Od dawna smartfon Xiaomi kojarzy się ze sprzętem oferującym bardzo dobry stosunek do wydajności i ogólnie jakości wykonania. Stąd globalny sukces marki, która oferuje modele budżetowe, ze średniej półki jak i premium. Niestety, jak dowiadujemy się przeglądając Xiaomiui, nieoficjalnie nie każdy model otrzyma aktualizację Android 12.

Ciekawa grafika prezentująca informacje dotyczące aktualizacji oprogramowania sugeruje, że kilka modeli wcale jej nie otrzyma. Czy to dziwne? Absolutnie. Xiaomi „wypuszcza” na rynek smartfon za smartfonem. Nic więc dziwnego, że niektóre z nich nie otrzymają aktualizacji Android 12. Domyślam się, że wraz z oficjalnym pojawieniem się najnowszego systemu, marka wprowadzi na rynek jeszcze kilka nowych modeli.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Reklama

Masz smartfon Xiaomi? Nie każdy model otrzyma aktualizację Android 12
Masz smartfon Xiaomi? Nie każdy model otrzyma aktualizację Android 12. Źródło: Xiaomiui.

Smartfon Xiaomi nie zawsze lepszy. Niektóre z nich nie otrzymają aktualizacji do systemu Android 12

Pamiętajcie, jest to informacja nieoficjalna, aczkolwiek można uznać ją za… mocno prawdopodobną. Z tego co można wywnioskować z ogólnodostępnych wiadomości, Xiaomi testuje już Androida w najnowszej odsłonie na takich smartfonach jak Xiaomi Mi 11, 11 Ultra, 11i oraz 11X Pro. Niestety posiadacze takich modeli jak Mi 9, 9 SE, 9 Lite, 9T oraz 9T Pro, a także Redmi 9 oraz Note 8 mogą zapomnieć o nowym systemie.

Dlaczego uważam, że to może być prawda? Jeszcze do dziś marka Xiaomi aktualizuje swoje urządzenia do Androida 11. Jak więc ma „wrzucić” wersję 12 do wszystkich smartfonów? Nie oszukujmy się, nowy system zapewne pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Żeby nie było tak, że smartfon Xiaomi okazuje się być fajny przez rok, marka niedawno informowała o tym, że najnowsze wersje, a więc 11T oraz 11T Pro będą wspierane za sprawą aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa przez cztery lata. Pożyjemy, zobaczymy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama