Masz telefon Samsunga? Masz spory problem. Tak go unikniesz!
537
Views

Aktualizacje systemów operacyjnych nie zawsze działają tak, jak przewidział to producent. Głupie i irytujące błędy potrafią napsuć użytkownikom sporo krwi. Jeśli masz telefon Samsunga, to możesz napotkać taki problem. Wszystko przez aktualizację OneUI 6.1.

Masz telefon Samsunga? Jest problem

Opisywane wyżej zjawisko, w którym to aktualizacja systemu w urządzeniach psuje coś, co wcześniej działało i nie sprawiało kłopotów dzieje się bardzo często i nawet najwięksi producenci, nie są w stanie tego uniknąć. Taki problem ma teraz południowokoreański producent i użytkownicy smartfonów Samsunga.

Przeczytaj także: Na ten smartfon Samsunga czeka każdy. Premiera w lecie!

Gigant z Korei Południowej udostępnił nową wersję nakładki, jaką jest OneUI 6.1. Update systemu jak zwykle miał wprowadzić nowe zabezpieczenia i poprawki, mające na celu usprawnienie działania telefonów marki Samsung. Niestety, coś poszło nie tak, ponieważ użytkownicy modeli z serii Galaxy S23 mają irytujące problemy z czytnikiem linii papilarnych.

Masz telefon Samsunga? Masz spory problem. Tak go unikniesz!
Masz telefon Samsunga? Masz spory problem. Tak go unikniesz! Fot. Galaxy S23 Ultra, mat. wł.

Producent pracuje nad rozwiązaniem usterki

Czytnik linii papilarnych to bardzo przydatne rozwiązanie, które pozwala na szybkie odblokowanie telefonu czy weryfikację użytkownika w określonych aplikacjach. Niestety, najnowsza aktualizacja OneUI 6.1 sprawia, że posiadacze modeli z serii Galaxy S23 doświadczają sporych problemów właśnie z tym rozwiązaniem. Na ten moment gigant nie jest w stanie określić, co powoduje kłopoty czytnika.

Okazuje się, że czytnik działa dopiero po kilku próbach odblokowania za jego pomocą telefonu. Samsung zapowiedział prace nad wydaniem stosownej poprawki, która wyeliminuje ten błąd, ale jeśli masz telefon Samsunga z serii Galaxy S23 i planowałeś zainstalować najnowszą wersję systemu, to warto się wstrzymać, aby uniknąć wspomnianego problemu.

Źródło: opr. wł./Phone Arena

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.