Klub z Londynu, który w ostatnich miesiącach przechodzi bardzo trudny okres, ogłosił właśnie, że Mauricio Pochettino zostanie nowym trenerem drużyny. Czy to początek lepszego okresu Chelsea FC?

W tym sezonie Chelsea opadła na dno

Zakończony sezon Premier League nie był dla fanów The Blues zbyt łaskawy. Problemy zaczęły się w momencie, kiedy Roman Abramovich zmuszony był sprzedać klub, którego właścicielem był przez ponad 20 lat. Londyński klub przejął Todd Boehly.

Przeczytaj także: Przyszłość Milika wyjaśniona. Juventus podjął decyzję

Mauricio Pochettino nowym trenerem Chelsea!_1
Chelsea w tym sezonie prezentowała się tragicznie. Teraz mają nowego trenera. Fot. Twitter @ChelseaFC

Chelsea obecny sezon zakończyła na 12. miejscu w tabeli Premier League, a w pewnym momencie była zagrożona spadkiem. Zostać w lidze się udało, jednak o grze w europejskich pucharach nie ma mowy. Po zwolnieniu Grahama Pottera rolę tymczasowego trenera drużyny przejął Frank Lampard. Teraz zostanie on zastąpiony.

Mauricio Pochettino nowym trenerem The Blues

Chelsea jeszcze dwa lata temu triumfowała w Lidze Mistrzów, a dziś zajmuje 12. miejsce w Premier League. Dla londyńskiego klubu nadeszły gorsze czasy, a znakiem ku lepszej przyszłości ma być Mauricio Pochettino, który został ogłoszony nowym trenerem zespołu.

Mauricio Pochettino nowym trenerem Chelsea!_3
Klub ogłosił, że Mauricio Pochettino zostanie nowym trenerem drużyny. Fot. Twitter

Jak podaje klub, Mauricio Pochettino podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne. Argentyński menadżer swoją rolę zacznie pełnić o 1 lipca 2023 roku. W przeszłości 51-letni szkoleniowiec prowadził Tottenham, PSG, Espanyol czy Southampton.

Źródło: Chelsea FC, Zdjęcia: Twitter