McDonald’s zamyka wszystkie restauracje w Rosji. BigMac niet

Wojna na Ukrainie trwa i niestety, nie zapowiada się na zakończenie konfliktu. Rosjanie coraz dotkliwiej czują efekty wypowiedzianej przez prezydenta kraju wojny. Do przedsiębiorstw, które wycofują bądź wstrzymują swoje działania dołącza McDonald’s, który zamyka wszystkie restauracje w Rosji. Koniec z jedzeniem BigMac. Najwyższy czas zażegnać wojnie.

Jak informuje McDonald’s, przedsiębiorstwo zdecydowało się na czasowe zamknięcie wszystkich restauracji w Rosji. A jest ich sporo, bowiem w kraju, który wszczął konflikt na Ukrainie działa aż osiemset pięćdziesiąt barów szybkiej obsługi. Krótko mówiąc, jeśli Rosjanin będzie chciał zjeść BigMac, będzie musiał obejść się smakiem.

To decyzja, na którą czekaliśmy – zarówno jako zespół McDonald’s Polska, jak i polscy franczyzobiorcy i ich zespoły. Sytuacja ofiar wojny w Ukrainie dotyczy wielu z nas osobiście, ponieważ 10% naszych pracowników w Polsce to Ukraińcy. Dlatego od początku konfliktu udzielamy pomocy ofiarom. Przekazujemy bezpłatne posiłki w punktach dla uchodźców i w naszych restauracjach. Pomagamy także pracownikom McDonald’s z rynku ukraińskiego w znalezieniu miejsca pracy i zakwaterowania w ramach naszego systemu w Polsce. W ubiegłym tygodniu ruszył fundusz zapomogowy wspierający pracowników w sprowadzaniu rodzin z Ukrainy. Jesteśmy razem z naszymi franczyzobiorcami i zespołami. Cieszę się, że globalny zespół zarządzający podjął właściwą decyzję. – mówi Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald’s Polska.

Reklama

McDonald's zamyka wszystkie restauracje w Rosji. BigMac niet
McDonald's zamyka wszystkie restauracje w Rosji. BigMac niet

McDonald’s Polska wspiera osoby uciekające przed wojną

Polski oddział popularnego przedsiębiorstwa informuje, ze oferuje między innymi ciepłe posiłki, a także napoje wszystkim osobom uciekającym przed wojną. Szczególnie te restauracje, które są zlokalizowane przy naszej wschodniej granicy są teraz miejscem odpoczynku dla uchodźców. Firma zdecydowała, że wspomniane lokale będą otwarte dłużej niż normalnie. Niektóre z nich są dostępne przez całą dobę. Pomocna okazuje się również fundacja, która dostarczyła do Przemyśla swój ambulans. Ma on za zadanie wsparcie medyczne. Fundacja finansuje również łóżka dla rodziców dzieci z Ukrainy, które przebywają obecnie w szpitalach. Zapewnia także zakwaterowanie w Domach Ronalda McDonalda rodzinom ciężko chorych dzieci.

Komunikat o zamknięciu restauracji w Rosji można znaleźć na stronie przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama