McDonald’s zamyka wszystkie restauracje w Rosji. BigMac niet

Wojna na Ukrainie trwa i niestety, nie zapowiada się na zakończenie konfliktu. Rosjanie coraz dotkliwiej czują efekty wypowiedzianej przez prezydenta kraju wojny. Do przedsiębiorstw, które wycofują bądź wstrzymują swoje działania dołącza McDonald’s, który zamyka wszystkie restauracje w Rosji. Koniec z jedzeniem BigMac. Najwyższy czas zażegnać wojnie.

Jak informuje McDonald’s, przedsiębiorstwo zdecydowało się na czasowe zamknięcie wszystkich restauracji w Rosji. A jest ich sporo, bowiem w kraju, który wszczął konflikt na Ukrainie działa aż osiemset pięćdziesiąt barów szybkiej obsługi. Krótko mówiąc, jeśli Rosjanin będzie chciał zjeść BigMac, będzie musiał obejść się smakiem.

To decyzja, na którą czekaliśmy – zarówno jako zespół McDonald’s Polska, jak i polscy franczyzobiorcy i ich zespoły. Sytuacja ofiar wojny w Ukrainie dotyczy wielu z nas osobiście, ponieważ 10% naszych pracowników w Polsce to Ukraińcy. Dlatego od początku konfliktu udzielamy pomocy ofiarom. Przekazujemy bezpłatne posiłki w punktach dla uchodźców i w naszych restauracjach. Pomagamy także pracownikom McDonald’s z rynku ukraińskiego w znalezieniu miejsca pracy i zakwaterowania w ramach naszego systemu w Polsce. W ubiegłym tygodniu ruszył fundusz zapomogowy wspierający pracowników w sprowadzaniu rodzin z Ukrainy. Jesteśmy razem z naszymi franczyzobiorcami i zespołami. Cieszę się, że globalny zespół zarządzający podjął właściwą decyzję. – mówi Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald’s Polska.

McDonald's zamyka wszystkie restauracje w Rosji. BigMac niet
McDonald's zamyka wszystkie restauracje w Rosji. BigMac niet

McDonald’s Polska wspiera osoby uciekające przed wojną

Polski oddział popularnego przedsiębiorstwa informuje, ze oferuje między innymi ciepłe posiłki, a także napoje wszystkim osobom uciekającym przed wojną. Szczególnie te restauracje, które są zlokalizowane przy naszej wschodniej granicy są teraz miejscem odpoczynku dla uchodźców. Firma zdecydowała, że wspomniane lokale będą otwarte dłużej niż normalnie. Niektóre z nich są dostępne przez całą dobę. Pomocna okazuje się również fundacja, która dostarczyła do Przemyśla swój ambulans. Ma on za zadanie wsparcie medyczne. Fundacja finansuje również łóżka dla rodziców dzieci z Ukrainy, które przebywają obecnie w szpitalach. Zapewnia także zakwaterowanie w Domach Ronalda McDonalda rodzinom ciężko chorych dzieci.

Komunikat o zamknięciu restauracji w Rosji można znaleźć na stronie przedsiębiorstwa.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

Lech Poznań vs Hapoel Beer Szewa – gdzie oglądnąć mecz na żywo?

Sprawa awansu z grupy C w Lidze Konferencji Europy...

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

Fallout 76 za darmo! Do kiedy i jak odebrać?

Każdy zainteresowany tematem gier wideo pamięta, jak wyglądała premiera...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj