Mecz Polska – Rosja odbędzie się w naszym kraju? Są warunki!

Konflikt rosyjsko-ukraiński ciągnie się od jakiegoś czasu. Widmo wojny tych dwóch państw sprawia, że sport schodzi na dalszy plan, jednak pozostaje pytanie – czy mecz barażowy Polska – Rosja powinien się odbyć i gdzie powinien zostać rozegrany? Co na to UEFA i FIFA?

Sytuacja cały czas jest napięta

Władimir Putin rozpoczął inwazję Ukrainy. Słyszymy o tym już od jakiegoś czasu i zdaje się, że konflikt na linii obu państw stale narasta. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, jednak ambicje jednego człowieka zakłócają spokojne życie milionów ludzi i całego świata.

Przeczytaj także: Flashscore odświeża wygląd strony i aplikacji

W poniedziałek Putin oznajmił, że uznaje jedynie niepodległość dwóch separatycznych regionów Ukrainy – Doniecka i Ługańskiej Republiki Ludowej. Prezydent Rosji zrobił to pomimo apeli NATO, organizacji międzynarodowych i przedstawicieli Ukrainy. Sytuacja na świecie jest napięta, jednak są tacy, którzy zadają sobie pytanie – co z meczem barażowym Polska – Rosja?

Czy mecz Polska – Rosja zostanie rozegrany w naszym kraju?

W takich przypadkach sport nie powinien być czymś, na co powinniśmy zwracać uwagę, jednak spotkanie barażowe Polska – Rosja prawdopodobnie się odbędzie. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, już od jakiegoś czasu dowiadywał się o możliwościach dotyczących rozegrania tego spotkania.

UFEA i FIFA jednogłośnie stwierdziły, że nie chcą mieszać polityki ze sportem, a przeniesienie spotkania do Polski miałoby miejsce tylko wtedy, gdyby w dniu rozegrania meczu sytuacja stałaby się niebezpieczna. Oczywiście sytuacja ta jest stale monitorowana. Mecz Polska – Rosja odbędzie się więc 24 marca w Moskwie.

polska - rosja
W Rosji piłkarze spędzą jak najmniej czasu. Środowy trening odbędzie się w Polsce, a dopiero po południu piłkarze wylecą do Moskwy, gdzie w czwartek rozegrają mecz. Fot. PZPN

Polacy jednak spędzą w Rosji jak najmniej czasu. Wiemy już, że reprezentacja Polski w środę, czyli przeddzień spotkania, wykona pełen trening w naszym kraju, a do Moskwy uda się po południu tego samego dnia. Taką decyzję podjął selekcjoner Czesław Michniewicz, a powodem były kwestie czysto sportowe – chęć ukrycia taktyki.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj