108
Views

Apple w zeszłym roku zaszło za skórę wielu gigantom. Wszystko przez wprowadzenie nowego regulaminu dotyczącego prywatności swoich użytkowników. Wśród najbardziej poszkodowanych znalazła się Meta. Straty firmy Marka Zuckerberga są ogromne!

Meta oskarża Apple o ogromne straty

Większość firm duże dochody czerpie ze śledzenia aktywności użytkowników i wyświetlania im spersonalizowanych reklam. Wśród tych firm znajduje się m.in. Meta, czyli wcześniejszy Facebook. Gigant zarabiał z tzw. reklamy kierowanej krocie, jednak za sprawą polityki Apple wyniki te są zdecydowanie mniejsze niż w przeszłości.

Przeczytaj także: Kupił dom w metaverse za 450 tys. USD, by być sąsiadem Snoop Dogga

Apple wraz z premierą iOS 14.3 wprowadziło nową funkcję do swojego systemu. Mowa tutaj o możliwości blokowania śledzenia przez aplikacje. Użytkownik w momencie wejścia w daną aplikację może wybrać, czy zgadza się na śledzenie aktywności przez dany program. To nie spodobało się wielu firmom, zwłaszcza Meta.

Kwota może sięgnąć aż 10 mld dolarów

Firma Marka Zuckerberga od początku protestowała przeciwko tym zmianom. Wcześniej deweloperzy dostosowywali ustawienia pod siebie, dzięki czemu mogli oni korzystać z reklamy kierowanej. Teraz użytkownicy produktów Apple mogą robić to samodzielnie, co przynosi ogromne straty.

Apple ios 14.3
Funkcja nieśledzenia przynosi ogromne straty gigantom.

Dyrektor ds. finansowych koncernu Meta poinformował, że przez wyprowadzone przez Apple zmiany, firma straci około 10 mld dolarów w 2022 roku. Kwota ta jest ogromna, ponieważ Facebook mocno skupia się na użytkownikach iPhone’ów.

Źródło: CNBC

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.