Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta grozi UE!
Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta grozi UE!

Meta stworzy stacjonarne sklepy. Co się w nich znajdzie?

Facebook, a od niedawna Meta ma w planach stworzenie otwarcie stacjonarnych sklepów. Co znalazłoby się w ofertach sklepów? Urządzenia, które w swojej ofercie ma firma Marka Zuckerberga.

Meta szykuje stacjonarne sklepy?

O zmianie nazwy Facebooka na Meta Mark Zuckerberg myślał od bardzo dawna. Nazwa ta ma nawiązywać do nowej doby internetu i stworzenia tzw. metaverse. Ma być to miejsce wirtualnej rzeczywistości, w której będziemy mogli spotykać się ze znajomymi. Zupełnie nowa i wyższa forma mediów społecznościowych.

Przeczytaj także: Meta kończy z mechanizmem rozpoznawania twarzy!

W metaverse stworzymy swoje awatary i będziemy mogli kupować ubrania, obuwie i inne dodatki. Oczywiście zamysł nowej sieci jest zdecydowanie większy, bo ma on otworzyć nową erę komunikowania się przez internet. Do korzystania z metaverse potrzebne są okulary rozszerzonej rzeczywistości lub AR. Te mogą być sprzedawane w stacjonarnych sklepach, nad którymi rzekomo myśli Meta.

Co znalazłoby się w sklepach?

Dziennik The New York Times ujawnił, że Meta od jakiegoś czasu zastanawiała się nad stworzeniem stacjonarnych sklepów. Plany te mają jeszcze pochodzić z czasów, kiedy myśl o rebrandingu dopiero raczkowała. Pierwsze plany pojawiły się w zeszłym roku, jednak zatrzymała je globalna pandemia COVID-19. Co zatem znalazłoby się w stacjonarnych sklepach Facebooka?

Oczywiście byłyby to placówki, w której dostępne byłyby urządzenia oferowane przez marki należące, lub współpracujące z Meta. Głównie miałyby znaleźć się tam produkty opracowywane m.in. przez Reality Labs, czyli okulary Oculus VR czy akcesoria z serii Portal. Jest kilka pomysłów na nazwę – Facebook Hubs, Facebook Commons, Facebook Innovations, czy Facebook Reality Store.