124
Views

Panowie często mają opory przed pójściem do kosmetyczki, ponieważ wydaje im się, że dbanie o urodę jest domeną kobiet. Współcześnie jednak coraz więcej mężczyzn przykłada uwagę do wyglądu. Czasem warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych, aby zrelaksować się i lepiej poczuć w swoim ciele. Jakie z nich proponują gabinety?

Pielęgnacja twarzy

Mężczyźni również borykają się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik czy przebarwienia. Ich cera jednak różni się od kobiecej. Skóra często jest grubsza i bardziej tłusta, znajduje się na niej również więcej naczyń krwionośnych. Borykają się również z wrastającymi włoskami. Czasem ulega wysuszeniu ze względu np. na stosowanie różnego rodzaju preparatów po goleniu. Z tego względu zabiegi dla mężczyzn mogą różnić się od tych dla kobiet, ponieważ powinny być indywidualnie dostosowane do stanu i rodzaju cery.

Depilacja

Coraz więcej panów decyduje się na depilację, zwłaszcza miejsc, takich jak klatka piersiowa lub plecy. Czasem owłosienie nie jest równomiernie rozłożone i nie wygląda zbyt estetycznie, więc lepiej postawić na gładkie ciało, zwłaszcza latem, aby komfortowo czuć się na plaży czy basenie. Depilacja w salonie kosmetycznym zazwyczaj jest wykonywana za pomocą wosku. Można się zdecydować również na dającą trwalsze efekty depilację laserową.

Męski manicure

Oczywiście nie mówimy o kolorowym lakierze i przedłużanych paznokciach, ale o zabiegu polegającym na wypielęgnowaniu paznokci tak, aby wyglądały naturalnie. Wyrównywana jest płytka, a skórki wokół niej są wycinane. Można połączyć zabieg manicure z parafiną na dłonie, dzięki czemu ich skóra stanie się miękka i gładka.

Relaksujący masaż

Kolejnym zabiegiem, z którego może skorzystać mężczyzna u kosmetyczki i w salonie SPA jest masaż. Pozwala on zadbać o wygląd ciała, pozbyć się bólu pleców czy karku oraz głęboko się odprężyć. To również świetny sposób na regeneracje mięśni dla sportowców.

Podsumowując, mężczyzna u kosmetyczki również może znaleźć coś dla siebie!

Źródło: Lavito.pl

Kategoria artykułu
Informacje Prasowe
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.