85
Views

Elektryfikacja motoryzacji to element postępu którego – czy tego chcemy czy nie – praktycznie nie da się uniknąć. Temat ten jest największą kością niezgody wśród fanów oraz znawców motoryzacji w ostatnim czasie. Niektórzy zarzucają technologii tej odbieranie “ducha jedynej, prawdziwej motoryzacji” choćby przez wykastrowanie coraz to nowych modeli z ryku silnika spalinowego czy innych cech, których próżno szukać w elektrycznych samochodach. Ponad wszystkimi tymi dywagacjami pojawia się Jeep, pokazując jeden z najbardziej cenionych modeli marki – Grand Cherokee jako hybrydę plug-in. Zobaczcie jak wygląda Jeep Grand Cherokee 4xe, który pojawi się w przyszłym roku.

Jeep Grand Cherokee 4xe – co o nim wiemy?

Producent nie wyjawił nam wprawdzie technikaliów kultowego modelu SUV-a, podziwiać za to możemy go na grafikach, które zaprezentowano na Dniu EV 2021 Grupy Stellantis. W stylistyce frontu nowego Grand Cherokee widzimy, iż producent, zrywając trochę z silnikową koncepcją marki, nie ma zamiaru porzucać stylistyki swoich aut. Kultywuje ją wszak tyle lat, dodając kolejne etapy ewolucji. Z resztą, zobaczcie sami.

Jeep®  prezentuje pierwsze zdjęcia nowego, zelektryfikowanego Jeepa Grand Cherokee 2022.
Zelektryfikowany Jeep Grand Cherokee 4xe już w 2022 roku!

Jak wcześniej wspomniałem, nie wiemy dokładnie jaką jednostkę napędową konstruktorzy umieszczą w nowym modelu. Nie dziwiłby fakt, gdyby była jednostka znana już z hybrydowej odmiany Wranglera – doładowane 2.0.

Elektryfikacja Jeepów zabrnie głębiej

Na ten moment Jeep w ofercie ma już trzy modele z oznaczeniem 4xe, którymi są Renegade, Compass oraz wspomniany Wrangler. W przyszłym roku dołączyć ma do nich Grand Cherokee. Na horyzoncie pojawia się także model Wagoneer – czyli reaktywacja najbardziej luksusowego przedstawiciela oferty amerykańskiego producenta. Do 2025 zaś każdy z modeli oferowanych przez Jeepa modeli ma występować już w wariancie hybrydy plug-in. Jest to konsekwencją nacisków ze strony ustawodawców, którzy elektrycznością w branży motoryzacyjnej łatać chcą statek pod nazwą “ekologia”. Miejmy jednak nadzieję, że poświęcanie charakternej części motoryzacji na rzecz ochrony planety nie spełznie na niczym.

Zelektryfikowany Jeep Grand Cherokee 4xe już w 2022 roku!

Jeep Grand Cherokee 4xe – podsumowanie

Zelektryfikowana odmiana Jeep Grand Cherokee trafi do salonów prawdopodobnie już w roku 2022. Nam nie pozostaje jednak nic poza czekaniem na rozwój zdarzeń i ewentualne dywagacje i dyskusje na temat podłączania klasycznych silników pod prąd, do czego zachęcamy w komentarzach na stronie oraz w naszych mediach społecznościowych!

Źródło: informacja prasowa

Kategoria artykułu
Informacje Prasowe · Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.