W firmach częstą metodą komunikacji są wideokonferencje, w których uczestniczy kilka osób. Alio PTZ10xFHD to kamera internetowa przystosowana do pracy w dużej sali konferencyjnej. Wyposażona została w funkcje, które docenimy podczas rozmowy z klientem.

Wysoka jakoś obrazu to podstawa

Kontakt z klientem czy wpółpracownikami możliwy jest dzięki kamerom internetowy. W obecnych czasach jest to również najbezpieczniejsza forma komunikacji. Jeśli w naszej rozmowie wideo bierze udział więcej osób, to zwykła kamera nie wystarczy. Potrzebne jest tutaj urządzenie, które poradzi sobie z tym zadaniem. Takim modelem kamery jest Alio PTZ10xFHD, która świetnie sprawdzi się w dużej sali konferencyjnej.

Kamera internetowa Alio PTZ10xFHD stremuje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Takie parametry sprawiają, że obraz jest bardzo wyraźny i czysty. Możliwe jest to dzięki przetwornikowi CMOS z 2,07 efektywnymi megpikselami.

Model PTZ10xFHD wyposażono także w specjalne algorytmy redukcji szumów 2D i 3D, które dbają o wysoką jakość obrazu. Niezależnie od tego, czy w pomieszczeniu, w którym odbywa się rozmowa jest słabe oświetlenie – kamera zadba o to, aby obraz był ostry i pozbawiony szumów.

Alio PTZ10xFHD - kamera do konferencji o dużych możliwościach
Alio PTZ10xFHD - kamera do konferencji o dużych możliwościach

Alio PTZ10xFHD została przystosowana do pracy w dużych pomieszczeniach

Kamera internetowa Alio PTZ10xFHD posiada funkcje, które docenimy podczas pracy. Producent wyposażył model w mechanizm PTZ (Pan-Tilt-Zoom), który świetnie sprawdzi się w dużych salach konferencyjnych. Mechanizm ten pozwala na regulację w poziomie, w zakresie 170 stopni! Położeniem obiektywu możemy sterować przy pomocy dedykowanego przycisku umieszczonego na pilocie zdalnego sterowania. Oprogramowanie kamery umożliwia również przypisanie wielu pozycji obiektywu urządzenia.

Kolejnym bardzo przydatnym dodatkiem jest 10-krotny zoom optyczny, w który wyposażono model Alio PTZ10xFHD. Dzięki zastosowaniu takiej funkcji możemy szybko kadrować każdego użytkownika konferencji. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy w rozmowie bierze udział duża ilość osób i trudno zidentyfikować mówiącą osobę lub podczas prezentowania projektu na tablicy.

Kompatybilność, mobilność i łatwość obsługi

Kamera Alio PTZ10xFHD to urządzenie, które bez większych problemów podłączymy do laptopa czy komputera. Działa ona na zasadzie Plug&Play – wystarczy tylko podpiąć przewód z końcówką USB typu A. To właśnie dzięki zastosowaniu popularnego złącza, kamera Alio jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Jest ona kompatybilna z systemem Windows, MacOS, Linux czy Chrome OS.

Alio PTZ10xFHD współpracuje z takimi aplikacjami jak MS Teams, Skype, Sykpe4B, Zoom, TruConf, Meet i wiele innych. Dodatkowo obsługuje wiele formatów kodowania wideo (264 AVC / H.264 SVC, MJPEG, YUY2), co sprawia, że obraz jest płynny.

Urządzenie może pochwalić się kompaktowymi wymiarami oraz łatwością montażu. Kamerę wyposażono w uchwyt umożliwiający montaż na biurku, ścianie, półce czy statywie.

Więcej informacji na temat biznesowej kamery internetowej Alio PTZ10xFHD znajduje się na stronie producenta.