Mitsubishi L200 – fabryczna moc zwiększona dzięki specjalnemu modułowi

Mocy nigdy za wiele. Szczególnie w przypadku pojazdów wykorzystywanych do pracy. Pickup Mitsubishi L200 może w prosty sposób zyskać dodatkowe 35 KM i aż 102 Nm momentu obrotowego za sprawą specjalnego modułu. Różnica może przydać się na przykład w terenie, przy stromych podjazdach, ale i nie tylko.

Pickupa spod znaku Trzech Diamentów możemy kupić z modułem, który podwyższa standardową moc 150 KM i 400 Nm do 185 KM i 502 Nm momentu obrotowego. Zyskujemy przyspieszenie, prędkość maksymalną oraz przede wszystkim „siłę”, która potrzebna jest w ciężkich warunkach drogowych. A dobrze wiemy, że pickupy mają z nimi styczność praktycznie każdego dnia. Nie inaczej jest w przypadku Mitsubishi L200.

Ceniony na całym świecie pickup

Szósta generacja jednego z najpopularniejszych pickupów to przede wszystkim bardzo dobre właściwości jezdne w terenie, ale i na drogach utwardzonych. Napęd na cztery koła z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego w standardzie. Dodatkowo za sprawą opcjonalnej funkcji Off-Road możemy wybrać jeden z czterech trybów pracy układu. Mowa o szutrze, błocie/śniegu, piachu oraz kamieniach. Równie ważną informacją jest to, że Mitsubishi L200 może korzystać z napędu 4×4 praktycznie zawsze. Mowa o dowolnej prędkości i dowolnym rodzaju nawierzchni – również o asfalcie. Z racji naprawdę dobrego wyposażenia fabrycznego, a także właściwości jezdnych pickup jest ceniony na całym świecie. Z L200 korzystają służby energetyczne, leśne, telekomunikacyjne, budowlane, a także policja i straż graniczna.

Mitsubishi L200 - fabryczna moc zwiększona dzięki specjalnemu modułowi
Mitsubishi L200 - fabryczna moc zwiększona dzięki specjalnemu modułowi

Mitsubishi L200 z podwyższoną mocą

Austriacka firma Steinbauer Performance, która zajmuje się poprawą osiągów silników przygotowała specjalny moduł – Steinbauer K-1000. Jest on specjalnie przygotowany dla silnika 2.2D, który w modelu L200 współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Podnosi on osiągi auta, dzięki czemu finalnie użytkownik może cieszyć się zwiększoną mocą o 35 KM i momentem obrotowym aż o 102 Nm, względem fabrycznego silnika.

Warto zauważyć, że moduł jest wyłączony podczas aktywnego trybu jazdy 4LLc, a więc wtedy kiedy mamy uruchomiony napęd na cztery koła z blokadą centralnego mechanizmu różnicowego i reduktorem. To sprawia, że „oszczędzamy” skrzynię i półosie. Co ciekawe, na pierwszych biegach Steinbauer K-1000 jest aktywny tylko w połowie mocy. Dopiero na wyższych Mitsubishi L200 może osiągnąć pełną moc modułu. Najważniejsze jest jednak to, że klient utrzymuje 5-letnią gwarancję na auto, kiedy zdecyduje się na zakup urządzenia. Cena? 4590 zł netto. Tanio nie jest. Wydaje mi się, że podniesienie mocy, a przy okazji zachowanie gwarancji sprawia, że kwota wydaje się być rozsądna.

Mitsubishi L200 - fabryczna moc zwiększona dzięki specjalnemu modułowi
Mitsubishi L200 - fabryczna moc zwiększona dzięki specjalnemu modułowi

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Oto rzeczy, które najlepiej sprzedają się w Dark Webie

Dark Web będący ciemną stroną Internetu skrywa naprawdę wiele...

Dariusz Szpakowski odebrał nagrodę z rąk Ronaldo!

Dariusz Szpakowski to legendarny komentator sportowy, który czarował swoim...

Apple zagroziło usunięciem Twittera z App Store? Co na to Musk?

Echa przejęcia serwisu społecznościowego przez Elona Muska ciąg dalszy....

Twoje stare BMW może być lepsze niż nowe!

Po co kupować nowe, skoro twoje stare BMW może...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!