79
Views

Na całym świecie ilość odpadów z tworzyw sztucznych wzrosła ponad dwukrotnie, z czego 40 procent pochodzi z opakowań. Powstaje coraz więcej zamienników dla tworzyw sztucznych.

Nie brakuje startup’ów chcących wnieść ekologię na wyższy poziom. Mowa o między innymi: CircleBack (Niemcy), Papkot (Francja), Magical Mushroom Company (UK) czy Biotic (Izrael). Najmłodszym członkiem tej grupy jest MMC i to właśnie z tą organizacją wiąże się tytuł tego artykułu.

MMC
MMC ma plan. Koniec z plastikowymi opakowaniami!

W jaki sposób MMC chce walczyć z falą nieekologicznych opakowań?

Inwestycja ma na celu sfinansowanie pierwszego zakładu produkcji surowców. Rozwiązanie tej firmy jest bezpośrednim substytutem opakowań z tworzyw sztucznych, takich jak polistyren i tektura. W tym celu łączy odpady rolnicze z grzybnią (strukturą korzeniową grzyba). Rezultatem ma być biodegradowalny, trwały i cenowo porównywalny z tradycyjnymi opakowaniami produkt.

Z oświadczenia Paula Gilliana (dyrektora generalnego i założyciela MMC) możemy się dowiedzieć, że mają jedynie 8 lat, aby osiągnąć cele zrównoważonego ONZ. Dodatkowo są dumni z tworzenia wartości z odpadów i uwalniania potencjału grzybni.

Moim zdaniem jest to świetna informacja. Problem śmieci jest ogromny, a wyrzucane przez nas plastiki rozkładają się nawet dziesiątki tysięcy lat. Informacja o kolejnej alternatywie powinna ucieszyć osoby dbających o środowisko.

Sprawdź również inne treści z kategorii ciekawostki

Kategoria artykułu
Ciekawostki

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.