173
Views

Rynek smartfonów dopiero adaptuje się do technologii 5G. Nie wszyscy producenci posiadają w swojej ofercie urządzenia, które są w stanie obsłużyć tę sieć. To jednak nie jest ważne, ponieważ LG rozpoczęło prace nad nową generacją sieci. Mowa tutaj oczywiście o standardzie 6G, którego zasięg osiągnął nowy rekord!

Sieć 5G staje się standardem, chociaż nie wszystkie smartfony ją obsługują

Sieć telekomunikacyjną 5G zaczęto wprowadzać w 2019 roku i to właśnie wtedy pierwsze wzmianki o infrastrukturze sieci pojawiły się w naszym kraju. Pomimo tego, że od wprowadzenia sieci 5G minęło już 3 lata, to nie każdy producent smartfonów wprowadził jej obsługę do swoich urządzeń.

Przeczytaj także: Plus pobił rekord prędkości internetu 5G w Polsce!

Smartfony 5G stają się jednak standardem, jednak zanim wszyscy użytkownicy będą korzystać z tych urządzeń, minie jeszcze sporo czasu. To jednak nie oznacza, że nie trwają prace nad następcą sieci 5G. Nad rozwojem technologii 6G pracuje firma LG, której udało się pokonać nowy kamień milowy – pracę na zasięgu 100 metrów!

Sieć 6G zaczyna raczkować

LG od jakiegoś czasu pracuje nad technologią 6G. Obecnie zasięg sieci wynosi jedynie 100 metrów. Mogłoby się wydawać, że sygnał nadawania sieci na takim zasięgu jest nijaki, jednak na tym etapie rozwoju jest to bardzo dobry wynik. Sieć 6G korzysta z częstotliwości THz, której zasięg jest mocno ograniczony. Częstotliwość tego zasięgu bardzo często traci moc, w momencie, kiedy przechodzi przez antenę, dlatego też 100 metrów zasięgu jest sukcesem.

Rozwiązaniem tego problemu jest postawienie większych ilości wież komórkowych, które byłyby w stanie obsłużyć tę częstotliwość. Proces ten nie jest jednak powszednie możliwy, ze względu ograniczeń związanych z technologią oraz kosztami. Dlatego też LG nawiązało współpracę z Fraunhofer Heinrich Hertz Institute i Fraunhofer Institute for Applied Solid State Physics. Współpraca ma na celu stworzenie wzmacniaczy, które pozwolą lepiej celować i kierować sygnałem 6G. Warto jednak pamiętać, że sieć 6G to odległe plany.

Tagi:
· ·
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.