175
Views

Jakie są najpopularniejsze komunikatory w Polsce? Z jakich aplikacji tego typu najchętniej korzystają Polacy i czy rzeczywiście numerem jeden jest Messenger? Najnowsze badanie serwisu Wirtualne Media rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Najpopularniejsze komunikatory w Polsce

Serwis Wirtualne Media postanowił przyjrzeć się kwestii komunikatorów mobilnych w naszym kraju. Dane miały pokazać, jakie są najpopularniejsze komunikatory w Polsce. Jak się okazało, nie było żadnych zaskoczeń, ponieważ w dalszym ciągu rynek ten dominuje Messenger.

Przeczytaj także: Robisz screeny rozmów? Messenger wyświetli powiadomienie

Nic dziwnego, że to właśnie Messenger jest najpopularniejszym komunikatorem internetowym w Polsce. Była to pierwsza tego typu tak rozwiniętych i szeroko dostępnych komunikatorów na świecie. Jest on także zsynchronizowany z Facebookiem, co również działa na jego korzyść. Z komunikatora Mety korzysta 21,6 mln Polaków. Jakie są inne najpopularniejsze komunikatory w Polsce?

Najpopularniejsze komunikatory w Polsce? Co jest numerem 1?
Najpopularniejsze komunikatory w Polsce? Co jest numerem 1?

Z czego korzystają Polacy?

Messenger króluje w badaniu “Najpopularniejsze komunikatory w Polsce” przygotowanym przez Wirtualne Media. Na drugim miejscu z wynikiem 15,6 mln użytkowników uplasowały się aplikacji Google, czyli te obsługujące wiadomości SMS i RCS, Google Duo itp.). Podium zamknął WhatsApp, który może pochwalić się wynikiem 15,1 mln użytkowników.

Facebook, to znaczy WhatsApp sugeruje, że czas najwyższy się zdecydować. Albo do 15 maja akceptujesz regulamin, albo twoje konto stanie się bezużyteczne, by finalnie zostało skasowane, Najpopularniejsze komunikatory w Polsce? Co jest numerem 1?
Najpopularniejsze komunikatory w Polsce? Co jest numerem 1?

Tuż za podium znalazł się komunikator dla graczy – Discord. Jego wynik to 5 mln użytkowników. Dwa razy mniej Polaków przyciągnął do siebie Telegram, który uplasował się na piątym miejscu. Oto jak prezentują się wszystkie pozycje:

 • Messenger – 21,6 mln użytkowników
 • Aplikacje Google – 15,6 mln
 • WhatsApp – 15,1 mln
 • Discord – 5 mln
 • Telegram – 2,5 mln
 • Teams – 2,2 mln
 • Zoom – 2 mln
 • Signal – 1,6 mln
 • Viber – 1,6 mln
 • Skype – 1,1 mln

Źródło: Wirtualne Media

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

  Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.