Apple utrudnia wszystko. Teraz chodzi o USB C w iPhone. Dlaczego?
79
Views

Już dawno nie wiedzieliśmy takiej dominacji na rynku smartfonów. Firma analityczna Coutnerpoint Research przedstawiła listę, która pokazuje najpopularniejsze smartfony 2022 roku. Apple po prostu zmiotło konkurencję z planszy!

Apple dominuje w rankingu. Oto najpopularniejsze smartfony 2022 roku!

Myśląc o zestawieniu “najpopularniejsze smartfony 2022 roku” mamy przed oczami zróżnicowaną listę urządzeń, które sprzedawały się najlepiej w poprzednich 12 miesiącach. Nic bardziej mylnego! Firma analityczna Counterpoint Research przygotowała takowe zestawienie i rezultaty tej analizy są po prostu szokujące.

Przeczytaj także: Apple wprowadziło do oferty nowego iPhone 14 i 14 Plus

Apple dosłownie zdominowało rynek w poprzednim roku. Osiem na 10 pozycji to urządzenia amerykańskiego producenta, a najlepiej sprzedającym się smartfonem 2022 roku został iPhone 13! Na drugim miejscu uplasował się iPhone 13 Pro Max, a ostatnie miejsce na podium zajął iPhone 14 Pro max.

Sprawdź cenę iPhone 13 w Media Expert.

Najpopularniejsze smartfony 2022 roku. Co za dominacja!
Najpopularniejsze smartfony 2022 roku. Co za dominacja! Źródło: Counterpoint Research

Samsung “bez podjazdu” do swojego największego konkurenta

Zestawienie “najpopularniejsze smartfony 2022 roku” zostało w pełni zdominowane przez urządzenia amerykańskiego giganta z Cupertino. iPhone 13 stanowił 28 proc. sprzedaży wszystkich telefonów Apple, i tak mocno zdominował rynek, że był najlepiej sprzedającym się telefonem od września 2021 (miesiąc premiery) do sierpnia 2022 roku. Potem na rynek trafiła nowa seria i jego miejsce zajął iPhone 14 Pro Max.

Kupujesz w sieci Rossmann? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość!, Najpopularniejsze smartfony 2022 roku. Co za dominacja!
iPhone’y zdominowały 2022 rok pod względem sprzedaży. Fot. mat. wł.

Samsung, który przecież jest największym rywalem Apple i producentem urządzeń z Androidem, w zestawieniu może pochwalić się tylko dwoma modelami i to nie tymi z wyższej półki. Samsung Galaxy A13 uplasował się na 4. miejscu, a ranking na 10. pozycji zamknął model Galaxy A03. Jak podaje Counterpoint Research wszystkie smartfony, które znalazły się w zestawieniu “najpopularniejsze smartfony 2022 roku” stanowiły 19 proc. całkowitej globalnej sprzedaży telefonów w poprzednim roku.

Sprawdź cenę Samsung Galaxy A13 w Media Expert.

Źródło: Counterpoint Resarch

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.