Nasza-Klasa oficjalnie kończy swój żywot

Serwis, który niegdyś cieszył się wiekszą popularnością niż Facebook, znika z sieci. Wraz z 27 lipca 2021 roku Nasza-Klasa oficjalnie zakończyła swoje działanie i przeszła do historii polskiego internetu.

Nasza-Klasa znika z internetu

W maju pojawiły się informacje, które mówiły o tym, że spółka Ringer Axel Springer, właściciel portalu zdecydował się na zamknięcie portalu. Wyłączenie portalu Nasza-Klasa miało odbyć się 27 lipca. I tak właśnie się stanie, ponieważ już dziś o godzinie 23:59 najpopularniejszy polski serwis społecznościowy zniknie z internetu. Jeśli więc na waszym profilu na portalu NK macie jeszcze jakieś ważne zdjęcia lub wiadomości, musicie je skopiować do końca tego dnia.

nasza-klasa
Nasza-Klasa oficjalnie kończy swój żywot

Właściciele serwisu Nasza-Klasa potwierdzili, że wraz z nadejściem północy, portal NK całkowicie zniknie z internetu, a dostęp do jakichkolwiek danych będzie niemożliwy. Jak informują administratorzy wszystko, co znajduje się na serwerach nk.pl zostanie bezpowrotnie usunięte. Warto jednak zaznaczyć, że adres nk.pl przez jakiś czas będzie jeszcze aktywny, a na stronie będzie wyświetlany komunikat o decyzji usunięcia portalu.

Większa niż Facebook

W czasach, gdy Facebook dopiero raczkował, Nasza-Klasa była najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce. Serwis NK powstał w 2006 roku i w szybkim tempie zyskał na popularności. Według statystyk, w lipcu 2011 roku na portalu Nasza-Klasa.pl znajdowało się ponad 14 milionów kont. Na nieszczęście właścicieli serwisu, w tamtym czasie Facebook powoli stawał się najpopularniejszym medium społecznościowym. Użytkownicy zaczęli migrować właśnie na portal stworzony przez Marka Zuckerberga.

Przeczytaj także: W lipcu Nasza-Klasa oficjalnie zniknie z internetu

Facebook zabrał wszystkich użytkowników i od tamtego czasu NK.pl było portalem widmo, na którym nie było praktycznie nikogo. Nic więc dziwnego, że właściciel serwisu postanowił go zamknąć. Portal zakończy swój żywot dziś, tj. 27 lipca 2021 roku o godzinie 23:59.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

OnePlus Nord Watch oficjalnie na rynku! Miesiąc pracy na baterii!

OnePlus Nord Watch został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie wearable chińskiego...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj