154
Views

Nasza-Klasa to serwis społecznościowy, który kilka lat temu zyskał niesamowitą popularność w Polsce. Wszystko co dobre kiedyś się kończy i status NK szybko przejął Facebook. Tym sposobem polski portal społecznościowy poszedł w zapomnienie. Teraz pojawiła się data, w której Nasza-Klasa oficjalnie zakończy swój żywot.

Nasza-Klasa od razu zyskała niesamowitą popularność

Serwis Nasza-Klasa powstał w 2006 roku i od samego początku był niezwykle popularny. Korzystały z niego osoby dorosłe, młodzież czy nawet dzieci. Zamysłem działania portalu było odnowienie relacji z osobami ze szkolnych lat, i dodawanie się do klas szkolnych. W tamtych czasach Facebook dopiero rozpoczynał swoją działalność i nie każdy o nim słyszał.

Przeczytaj także: Twitter w wersji premium? Poznaliśmy cennik!

To właśnie serwis NK rozpoczął w naszym kraju popularność serwisów społecznościowych. W 2011 roku, według statystyk, na portalu znajdowało się 14 milionów aktywnych kont. Od tamtej pory serwis jednak zaczął tracić na popularności i osób zaczęło ubywać.

Wszystko ma swój początek i koniec

Portal Nasza-Klasa.pl stał się więc miejscem, na którym nie ma już praktycznie nikogo. Obecnie serwis nawet nie ma podejścia do takich gigantów jak Facebook, Instagram czy Twitter. W czasach kiedy serwis przeżywał swój złoty okres, zarówno pod względem ilości aktywnych użytkowników, jak i popularności wśród reklamodawców, Naszą Klasę przejęła spółka Ringer Axel Springer.

nasza-klasa
Portal Nasza-Klasa wkrótce oficjalnie zniknie z internetu!

Spółka, która jest właścicielem m.in. Onetu, Faktu czy Przeglądu Sportowego przejęła portal z myślą, że z biegiem czasu nie straci on na popularności, a będzie ją tylko zyskiwał. Niestety, tak się nie stało. W końcu przyszedł czas na pożegnanie się z portalem. Jak możemy zobaczyć na stronie logowania, Nasza-Klasa zostanie wyłączona 27 lipca 2021 roku.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.