Site icon MenWorld.pl

Nazwa Meta jest już zarezerwowana. Zuckerberg ma problem!

W ostatnim czasie mówi się głównie o tym, że Facebook jak firma zmienia swoją nazwę. Mark Zuckerberg na specjalnym wydarzeniu ogłosił, że od teraz jego firma będzie nazywać się Meta. Ma to być nawiązanie do tworzonego przez niego Metaverse. Okazuje się jednak, że znak towarowy o tej nazwie jest już zajęty.

Meta to nowy Facebook

Zmiana nazwy Facebooka na Meta obiła się szerokim echem w świecie nowych technologii. Mark Zuckerberg od dawana wyraża chęć stworzenia własnej sieci wirtualnej rzeczywistości, która przeniosłaby kontakt pomiędzy osobami za pomocą mediów społecznościowych na zupełnie inny poziom. Sieć ta ma nosić nazwę Metaverse.

Przeczytaj także: Facebook to od dziś Meta. Nowa doba internetu właśnie się zaczyna!

Reklama

Zmiana nazwy na Meta jest pierwszym krokiem w stronę stworzenia nowych narzędzi komunikacji pomiędzy ludźmi. Okazuje się jednak, że zmiana nazwy może być trudniejsza, niż mogło się to wydawać, ponieważ znak towarowy o tej nazwie zarejestrował sklep komputerowy. Jak zapowiadają właściciele, tanio nie sprzedadzą praw do nazwy!

Co zrobi Zuckerberg?

Meta PC to firma komputerowa z Arizony, która zajmuje się sprzedażą komputerów stacjonarnych, laptopów, akcesoriów i niestandardowych konfiguracji sprzętowych. Właściciel w sierpniu tego roku złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego. Firma podkreśliła, że prawa do znaku towarowego nie sprzeda za mniej niż 20 milionów dolarów.

Współzałożyciel firmy Meta PC powiedział, że te działania nie miały nic wspólnego z nową nazwą firmy Facebook. O zmianie nazwy firmy Marka Zuckerberga dowiedzieliśmy się w tamtym tygodniu. Firma komputerowa z kolei została zarejestrowana w listopadzie zeszłego roku, a w sierpniu złożyła wniosek o znak towarowy.

meta fb
Nazwa Meta jest już zarezerwowana. Zuckerberg ma problem!

Co zrobi Facebook? Wszyscy wiemy, że małe firmy nie mają żadnych szans z takimi gigantami. Może jednak w tym przypadku będzie zupełnie inaczej?

Exit mobile version