Reklama
Strona główna Kultura Film Nickelodeon zniknie z telewizji w Polsce?

Nickelodeon zniknie z telewizji w Polsce?

0

Kanał Nickelodeon, bo o nim mowa, nie uzyskał kolejnej koncesji na nadawanie w Polsce. Co więcej, koncern ViacomCBS poinformował, że nie zamierza ubiegać się o pozwolenie w naszym kraju. Czy to oznacza, że więcej tego programu nie zobaczymy? Nie jest to pewne!

Przyczyną brak koncesji

Niemal wszystkie kanały należące do ViacomCBS w Polsce nadają dzięki koncesji uzyskanej za granicą. Nickelodeon jest ostatnim kanałem z pozwoleniem wydanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Wkrótce ma to się zmienić, ponieważ nadawca ponoć nie zamierza ubiegać się o przedłużenie. Koncesja ma wygasnąć w maju 2022 roku. Szczególnie ważne jest to, że okres, w którym właściciel kanału Nickelodeon mógł się ubiegać o przedłużenie minął – czas był do maja bieżącego roku. Według informacji podanych przez KRRiT odpowiedni wniosek nie wpłynął. Jeśli koncern nie zdecyduje się na wysunięcie wniosku, to uwielbiany przez dzieci kanał Nickelodeon zniknie z telewizji w Polsce.

ViacomCBS ma się za to ubiegać o taki dokument za granicami naszego państwa np. w Czechach. To właśnie tam wszystkie kanały posiadają aktywne koncesje. Mowa o Nick Jr., Nickelodeon, Nick Music, Comedy Central, Paramount Channel itd. Fakt ten sprawia, że jeszcze bardziej się zastanawiam, dlaczego nadawca nie zdecydował się na złożenie wniosku.

Przyszłość Nickelodeon i pozostałych kanałów

Dlaczego nadawca nie decyduje się na takie rozwiązanie? Jednym z powodów mogą być problemy i zamieszania w temacie przyznawania koncesji w Polsce. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą dokonać istotnych zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Niebawem zakazane ma zostać nawet częściowe zarządzanie kanałami nadającymi na mocy koncesji wydajnej przez KRRiT. Mowa tu o podmiotach zarejestrowanych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym. Właściciel Nickelodeon Polska – koncern ViacomCBS działa w USA i choć dokument zezwalający na nadawanie wystawiony jest na firmę VIMN Poland to możliwe, że nadawca chce w przyszłości uniknąć problemów z przenoszeniem spraw koncesyjnych za granicę.

Po upływie koncesji kanał zniknie z Polskiej telewizji. Jego powrót możliwy będzie dopiero po ponownym jej uzyskaniu. Sprawa jest o tyle poważna, że ViacomCBS może zrezygnować z ubiegania się o koncesje dla pozostałych kanałów. Będzie to oznaczać, że nie tylko Nickelodeon zniknie z telewizji. Ucierpią na tym zarówno osoby oglądające te kanały, ale także sam koncern, który odniesie znaczne straty finansowe.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version