Nie zgadniecie, za ile sprzedano pierwszego iPhone! Szok!_3
85
Views

Wiele pierwszych urządzeń ma symbolikę kolekcjonerską, zwłaszcza jeśli mówimy o produktach, które są zafoliowane od nowości. Właśnie o takim smartfonie marki Apple mówimy. Nie zgadniecie, za ile sprzedano pierwszego iPhone! Cena powala z nóg!

Zapłacono 100 razy więcej niż pierwotna cena detaliczna

Obecne iPhone serii 14 są drogie i wiele wskazuje na to, że z tegoroczną generację niewiele zmieni się w tej kwestii. Jeśli należycie do tego grona, które tak uważają, to poczekajcie, jak przeczytacie, za ile sprzedano pierwszego iPhone.

Przeczytaj także: Apple utrudnia wszystko. Teraz chodzi o USB C w iPhone 15. Dlaczego?

W momencie premiery pierwszego iPhone Apple wołało za niego 599 USD (cena detaliczna). Telefon ten zadebiutował w 2007 roku i zapoczątkował urządzenia, które dziś określamy mianem smartfonów – nie posiadał fizycznej klawiatury a dotykowy ekran. Teraz to urządzenie, zafoliowane i oryginalnie zapakowane, sprzedano na aukcji.

Za tyle sprzedano pierwszego iPhone!

Na aukcji przygotowanej przez LCG Auctions pojawił się pierwszy, oryginalnie zapakowany i zafoliowany smartfon Apple, który zadebiutował na rynku w 2007 roku. Sprzedawcą była pewna tatuażystka, która w tamtym czasie otrzymała urządzenie, ale nigdy go nie otworzyła. Wydaje mi się, że to była najlepsza decyzja w jej życiu.

Kobieta w wywiadzie dla Business Insider przyznała, że gdyby nie fakt, że potrzebowała środków na nową działalność, którą rozpoczyna, to poczekałaby jeszcze dłużej. Mimo wszystko smartfon został sprzedany na aukcji za 63 356 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu na złotówki wynosi ponad 280 tysięcy złotych!

Źródło: LCG Auctions (via Digital Trends)

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.