Connect
To Top

Nietrzymanie moczu to choroba. Nie lekceważ jej!

Mężczyźni zawsze lubią czuć się pewnie i komfortowo – niezależnie od sytuacji. Czasem jednak mogą pojawić się problemy, które skutecznie uprzykrzają życie. Choć nietrzymanie moczu jest wśród mężczyzn spotykane rzadziej, niż w przypadku kobiet, to wielu panów również jest narażonych na tą przypadłość.

Artykuł zewnętrzny.

Kto narażony jest na nietrzymanie moczu?

Warto wiedzieć, że nietrzymanie moczu u mężczyzn to poważny problem, którego nie wolno lekceważyć. Na uporczywą dolegliwość są w szczególności narażeni mężczyźni w starszym wieku. Dolegliwość ta może jednak dotyczyć również i młodszych osób. Kiedy jednak już się pojawi, warto wiedzieć, jak sobie z nim radzić. By skutecznie móc zapomnieć o dyskomforcie, związanym z mimowolnym oddawaniem moczu, należy koniecznie skorzystać z porad lekarzy specjalistów, którzy wskażą właściwą drogę w walce z uprzykrzającą życie dolegliwością.

 

Przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn

Z nietrzymaniem moczu boryka się wielu mężczyzn, mimo że dolegliwość ta dotyczy ich o wiele rzadziej, niż w przypadku kobiet. Przyczyny tego schodzenia mogą być różne. Jeśli nietrzymanie moczu ma charakter krótkotrwały, to może być ono spowodowane prowadzonym leczeniem bądź przechodzoną chorobą. Kiedy natomiast dolegliwość utrzymuje się przez dłuższy czas, wówczas powody są prawdopodobniej bardziej poważne. Przewlekłe nietrzymanie moczu często jest związane z blokadą cewki moczowej. Mimowolne oddawanie moczu może także pojawić się w przypadku zbyt silnych skurczy pęcherza moczowego. Nietrzymanie moczu u mężczyzn jest też często związane z chorobami prostaty.

 

Leczenie to podstawa – koniecznie odwiedź specjalistę

Kiedy problemy z nietrzymaniem moczu zaczynają dawać o sobie znać, należy koniecznie wybrać się do specjalisty, który pomoże wskazać odpowiednią drogę leczenia. Wielu mężczyzn odczuwa wstyd przed wizytą u lekarza, związaną z dolegliwością, jaką jest mimowolne oddawanie moczu. Odkładanie spotkania ze specjalistą i omówienie z nim swojego problemu jest jednak błędnym działaniem. Nieleczone nietrzymanie moczu może w końcu okazać się większym problemem, który należy odpowiednio zwalczać.

W przypadku problemów z mimowolnym oddawaniem moczu pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza. Mężczyźni wolą niekiedy sięgać jednak po rady na forach internetowych, co nie jest odpowiednim działaniem. Jedynie specjalista może bowiem właściwie ocenić objawy i po porze powadzeniu wywiadu udzielić informacji na temat prawidłowego leczenia. Podczas diagnozowania przyczyn problemu należy wykonać badanie moczu, jak również USG i badania krwi.

 

Co jeszcze zrobić, by poradzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Problemy z nietrzymaniem moczu są dla pacjentów bardzo niekomfortowe. Mężczyźni, którzy chcą jednak zawsze czuć się pewnie, nie musza obawiać się sięgania po odpowiednie pieluchy dla dorosłych. Dyskretna i wygodna bielizna zapewnia ochronę i nie krępuje ruchów. Oprócz tego, warto również sięgać po leki, dostępne w aptekach bez recepty. Dobrym rozwiązaniem okazują się również ćwiczenia. Ważna jest również odpowiednia dieta. Mężczyźni, którzy chcą szybciej zapomnieć o problemach z niekontrolowanym oddawaniem moczu, powinni pamiętać, że dobry styl życia ma tutaj również duże znaczenie. Warto więc ograniczyć spożywanie alkoholu, jak i napojów, zawierających kofeinę. Dobrze też zrezygnować z sięgania po słodkie napoje gazowane. By móc skuteczniej walczyć z nietrzymaniem moczu, należy także pozbyć się zbędnych kilogramów. Ponadto, trzeba też wyrobić w sobie odruch korzystania z toalety o regularnych porach.

More in Zdrowie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media