93
Views

Metaverse i przedmioty NFT stają się coraz popularniejsze, dlatego też nawet najwięksi giganci przemysłu stawiają na rozwój swojej oferty dla wirtualnego świata. Do grona tych firm dołączyło Nike, które przejęło startup RTFKT Studios.

Nike wchodzi do metaverse

Wirtualny świat oraz przedmioty NFT są bardzo popularne i często osiągają zawrotne sumy. Jakiś czas temu pisaliśmy o wirtualnym jachcie, który sprzedano za prawie trzy miliony złotych. Metaverse to przyszłość internetu, w której użytkownik będzie mógł prowadzić drugie życie. Avatar, z którego będzie korzystał, będzie można ubrać, dlatego też Nike chce wykorzystać okazję i dołączyć do tego świata.

Przeczytaj także: Wydał 3 mln PLN na luksusowy jacht istniejący w wirtualnym świecie!

Jak poinformował gigant odzieżowy, przejął on RTFKT Studios. Marka ta określana jest jako marka przyszłości, która łączy w sobie kulturę oraz gry. RTFKT Studios swego czasu poinformowało, że udało im się sprzedać 600 par sneakersów zaprojektowanych przez FEWOCiOUS, które łączą się z obuwiem w wirtualnym świecie. To pokazało Nike, że inwestycja w metaverse jak najbardziej się opłaca. Dochody ze sprzedaży wyniosły aż 3,1 miliona dolarów.

Startup wyceniono na 33 miliony dolarów

Nike doskonale wiedziało, co robi, ponieważ studio RTFKT jest jedną z najgorętszych marek w świecie NFT. Marka podpisała bowiem współpracę z jednym z największych artystów cyfrowych – Takashim Murakami. Już sam rozgłos współpracy okazał się motorem napędowym, ponieważ odnotował on około 65 milionów dolarów wolumenu transakcji.

Szczegółów na temat przejęcia RTFKT Studios przez Nike nie ujawniono. Założyciel marki Andreessen Horowitz wycenił go na ponad 33 miliony dolarów. Gigant odzieżowy, tak jak i większość firmy wierzy, że metaverse jest przyszłością internetu, dlatego też coraz więcej z nich wchodzi do tego wirtualnego świata.

Źródło: Nike

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.