Nike płaci 675 milionów dolarów za budynek w Paryżu
Nike płaci 675 milionów dolarów za budynek w Paryżu

Nike płaci 675 milionów dolarów za budynek w Paryżu

Z Amsterdamu do Paryża

Nike, firma znana przede wszystkim z produkcji butów i odzieży sportowej, kupiła jeden z najbardziej prestiżowych budynków w Paryżu. W nim otwarty zostanie nowy sklep, który będzie miał powierzchnię – bagatela – blisko 8 tysięcy metrów kwadratowych. W tym samym miejscu znajdowała się będzie także europejska kwatera główna Nike, do tej pory mieszcząca się pod Amsterdamem.

Budynek, który zakupiło Nike od pięciu lat przechodził gruntowny remont. Plotki mówią, że sklep, który będzie nosił nazwę House of Innovation, zostanie otwarty w grudniu tego roku.

Nike chce kreować trendy

Marka doskonale rozumie, dlaczego musiało znaleźć się ze swoim prestiżowym sklepem w Paryżu i do tego przy ulicy, którą odwiedza rocznie ponad 100 milionów turystów. Są tam wszystkie najważniejsze marki odzieżowe globu, zarówno te luksusowe, jak i sportowe.

Być w Paryżu to być w środku światowej mody i dyktować warunki oraz tworzyć trendy. A Nike, przy obecnych tendencjach na rynku, chce i jest w centrum zainteresowań. Brand współpracuje z największymi na świecie i tworzy kolekcje odpowiadające gustom młodego nabywcy. Nowe trendy mogą w przyszłości stać się tym samym, co klasyka, wcześniej budowana w Paryżu – odwołując się do mody klasycznej i eleganckiej. Koniecznie sprawdź  też na blogu modowym eobuwie.pl co światowa moda zawdzięcza stolicy Francji, bo jest tego całkiem sporo.

Od tego momentu Nike będzie bliżej takich wydarzeń jak choćby Paris Fashion Week, jedno z najważniejszych wydarzeń modowych w europejskim kalendarzu.

Prestiżowe lokalizacje w Paryżu są niezwykle drogie. Kilka lat temu Apple zapłaciło za swój budynek 600 milionów Dolarów. Ten, w którym znajdowała się będzie siedziba i sklep Nike, w ciągu ostatnich dwóch dekad podrożał trzykrotnie. Metr kwadratowy powierzchni kosztuje już 11 tysięcy euro.

Mimo to na biednego nie trafiło

Champs-Elysees, czyli Pola Elizejskie, znalazły w końcu sposób na odbudowanie dawnego prestiżu i luksusu. Marki otwierają tam sklepy z zielonymi dachami, kinami przyszłości, projektują spektakularne i koncepcyjne wnętrza.

Pochodząca z USA, Nike jest firma, której historia jest bardzo ciekawa i związana z wieloma istotnymi wydarzeniami na świecie. Bez wątpienia zakup tego historycznego budynku będzie jednym z tych najważniejszych wydarzeń pozasportowych. Inne ciekawostki o Nike, w tym także to, jak drogie potrafią być ich limitowane edycje butów, opisuje blog modowy męski

eobuwie.pl. 675 milionów dolarów zapłaconych za budynek wydaje się bowiem kwotą olbrzymią, ale warto wspomnieć o butach kosztujących 437 tysięcy dolarów za parę. Były to Nike Waffle Racing flat Moon Shoe z 1972 roku (rok założenia Nike), których powstało zaledwie 12 par.

Materiał zewnętrzny

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Bulova dla aktywnych mężczyzn