Nintendo Switch 2 będzie mocniejsze, jeśli to z nim zrobisz

Najnowsze informacje dotyczące Nintendo Switch 2 sugerują, że urządzenie zyska na wydajności, gdy podłączymy je do ekranu zewnętrznego.
Nintendo Switch 2 będzie mocniejsze, jeśli tak je podłączysz Nintendo Switch 2 będzie mocniejsze, jeśli tak je podłączysz
Nintendo Switch 2 będzie mocniejsze, jeśli tak je podłączysz

Nintendo Switch 2 będzie kolejną odsłoną niezwykle popularnej przenośnej konsoli do grania. Handheld, który jeszcze nie ma swojej daty premiery, ma oferować większą moc niż poprzednik, jednak po podłączeniu do zewnętrznego monitora za pomocą podstawki, ma oferować większy zastrzyk wydajności.

Nintendo Switch 2 będzie oferowało większą wydajność

Przenośna konsola japońskiego giganta zyskała rzeszę fanów na całym świecie, co sprawiło, że została jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń do gier w historii. Nic więc dziwnego, że fani Nintendo czekają na nową odsłonę popularnego handhelda już od jakiegoś czasu.

Naprawa Nintendo Switch za darmo! I to u producenta!; Nowy Switch już w rękach deweloperów. Kiedy premiera?; Konsola Nintendo Switch pomogła odnaleźć porwaną 15-latkę: Nintendo Switch 2 będzie mocniejsze, jeśli to z nim zrobisz
Nintendo Switch 2 będzie mocniejsze, jeśli to z nim zrobisz! Fot. MenWorld

Przeczytaj także: Nowe smartfony Infinix w Polsce. Sprawdź serię NOTE 40

Reklama

Na przestrzeni lat pojawiały się wariacje pierwszej generacji konsol Nintendo Switch. Mowa tutaj oczywiście o modelu Lite oraz OLED. Informacje o tym, że na rynku pojawi się następca, pojawiły się w tamtym roku – Nintendo Switch zadebiutowało na rynku w 2017 roku. W sieci pojawiły się przecieki dotyczące zwiększonej wydajności urządzenia, zwłaszcza w trybie, gdy korzystamy z zewnętrznego ekranu.

Więcej mocy w trybie pełnoekranowym

Pierwsza generacja Nintendo Switch, po włożeniu jej do podstawki, pozwalała na grę na dużym ekranie. Specyfikacja urządzenia nie pozwalała na zwiększenie wydajności właśnie w tym trybie, czego nie będzie można powiedzieć o kolejnej generacji urządzenia. Według najnowszych przecieków Nintendo Switch 2 będzie mocniejsze, kiedy włożymy je do wspomnianej podstawki. Otrzyma tzw. boosta wydajności – w trybie handheld będzie pracować z mocą 5 W z układem chłodzenia niewykorzystującego wentylatora, a w doku z mocą od 15 do 30 W z trybem chłodzenia działającym adekwatnie do tego, jak dużo mocy pobiera urządzenie.

YouTuber Moore’s Law is Dead potwierdził, że konsola będzie oferować większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii. Zdradził on także, że Nintendo Switch 2 będzie w stanie uruchamiać wszystkie gry, które dostępne są na Steam Decka, jednak z kilkoma różnicami – konsola nie będzie tak mocarna jak urządzenie Valve i sam system również będzie ograniczać działanie, dlatego gry, które na Steam Decku oferują np. 90 FPS, na Switchu 2 będą oferowały 60 FPS. Wszystko przy działaniu technologii VRR (z ang. Variable Refresh Rate – zmiennej częstotliwości odświeżania).

Dzięki wydajnemu procesorowi graficznemu oraz wsparciu NVIDIA DLSS system Nintendo Switch 2 pozwoli na grę w naprawdę wysokiej jakości, oraz będzie wspierał ray-tracing.

Źródło: opr. wł./WCCFTech

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama