149
Views

Nissan GT-R 50th Anniversary Edition

Specjalną edycję Nissan GT-R po raz pierwszy zaprezentowano na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku. Ten inspirowany samochodami wyścigowymi model wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, tak by sprawiał radość z jazdy każdemu kierowcy, niezależnie od jego poziomu umiejętności.

Nissan GT-R - ruszyły zamówienia na jubileuszową edycję

Few vehicles in the world can be instantly identified by just three letters. But to motoring enthusiasts everywhere, “Nissan GT-R” has become synonymous with excitement, high performance and unparalleled refinement.

 

Nissan GT-R z zewnątrz

GT-R 50th Anniversary Edition oferowany jest z dwukolorowym nadwoziem, nawiązującym do barw, w jakich model występował w wyścigach japońskiej serii GP. Wiodący kolor to niebieski New Blue, a towarzyszą mu białe „wyścigowe” pasy na masce, dachu oraz klapie bagażnika. Poczwórna warstwa lakieru i dwukrotne wygrzewanie zapewniają intensywność niebieskiego koloru z atrakcyjnymi detalami i głębokimi cieniami. Rocznicowa edycja GT‑R zwraca też uwagę obręczami kół z niebieskimi akcentami oraz oznaczeniem 50thAnniversary. Jubileuszowy emblemat pojawia się także z tyłu pojazdu.

 

Wnętrze auta

We wnętrzu modelu GT-R 50th Anniversary Edition dominuje elegancki odcień szarości, który tworzy w kabinie klimat luksusu. Model wyróżnia się także między innymi unikatowym wykończeniem kierownicy i dźwigni zmiany biegów, specjalnymi wytłoczeniami na fotelach, podsufitką z Alcantary® z unikatowymi przeszyciami oraz daszkami przeciwsłonecznymi obszytymi Alcantarą.

Nissan GT-R - ruszyły zamówienia na jubileuszową edycję

Few vehicles in the world can be instantly identified by just three letters. But to motoring enthusiasts everywhere, “Nissan GT-R” has become synonymous with excitement, high performance and unparalleled refinement.

 

Silnik w Nissan GT-R

Pod maską nowego GT-R znajdziemy potężny 565-konny 24-zaworowy silnik V6 o pojemności 3,8 litra. W modelu zastosowano zmodyfikowaną 6-biegową przekładnię dwusprzęgłową z trybem „R” przeznaczonym do jazdy zarówno po drodze, jak i po torze.

Nissan GT-R - ruszyły zamówienia na jubileuszową edycję

Few vehicles in the world can be instantly identified by just three letters. But to motoring enthusiasts everywhere, “GT-R” has become synonymous with excitement, high performance and unparalleled refinement.

 

Cena Nissan GT-R

Zamówienia na ten szczególny model będzie można składać od 1 lipca, a w Polsce cena samochodu wynosi 590 000 zł. W Europie dostępna będzie limitowana liczba GT-R 50th Anniversary Edition – 50 sztuk.

 

Zobacz także:

Nissan GT-R NISMO ustanawia rekord świata Guinnessa w kategorii driftu z najwyższą prędkością

 

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.