Connect
To Top

Nokia 8 Sirocco – odświeżony, kultowy model 8800 Sirocco?

HMD Global na trwających targach MWC w Barcelonie zaprezentowało kilka smartfonów, z których najciekawszym modelem jest zdecydowanie nowy flagowiec – Nokia 8 Sirocco.

Nokia 8 Sirocco – powrót do korzeni

Model Nokia 8 Sirocco to oczywiście nawiązanie do kultowego telefonu Nokia 8800 Sirocco, i tak samo jak w przypadku tego klasycznego urządzenia, tak i model 8 Sirocco ma być wyznacznikiem klasy premium serii 8. Zmiany względem podstawowego modelu są na tyle duże, że można się zastawiać dlaczego producent nie nadał smartfonowi nowej nazwy.

Bardzo wydajne podzespoły

Urządzenie zostało wyposażone w 5,5-calowy wyświetlacz pOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Dla porównania podstawowa wersja otrzymała ekran LCD o wymiarach 5,3-cala. W zamian za aluminium umieszczonego na plecach, producent zdecydował się na użycie szkła, który pokrywa prawie 95% urządzenia. Jedyną częścią wykonaną z metalu jest ramka. Taki zabieg pozwolił na zastosowanie w telefonie technologii bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi oraz otrzymanie certyfikatu IP67, która zapewnia wodoodporność. Na tyle telefonu znajdziemy podwójny aparat główny z optyką firmy Zeiss. Zamiast dwóch 13 Mpix sensorów mamy tutaj jeden 13 Mpix pozwalający na dwukrotny zoom (obiektyw f/2.6) oraz 12 Mpix sensor z szerokokątnym obiektywem (f/1.75). Akumulator Nokii 8 Sirocco ma pojemność 3260 mAh. Na pokładzie znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 835, 6GB pamięci RAM, 128 GB na dane oraz system operacyjny Google Android 8.0, który będzie aktualizowany bezpośredni przez Google, w ramach programu Android One. Model ten nie posiada gniazda słuchawkowego.

Flagowy model Nokia 8 Sirocco dostępny będzie już na początku sierpnia, a jego cena detaliczna wyniesie 749 EUR.

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media