Norton 360 pomoże… kopać Ci kryptowaluty Ethereum

Antywirusy, takie jak Norton 360 to oprogramowanie, które ma chronić nasz komputer przed wirusami. Jak się okazuje, może on służyć również do czegoś innego, a konkretnie do zarabiania na kryptowalutach Ethereum. Wszystko dzięki funkcji Norton Crypto.

Norton 360 pomoże wydobywać nam kryptowaluty

NortonLifeLock, firma która zajmuje się tworzeniem oprogramowania antywirusowego Norton 360 udostępniła bardzo ciekawą funkcję, z której mogą korzystać teoretycznie wszyscy użytkownicy programu ochronnego. Korzystając na tym, że popularność kryptowalut Ethereum, a szczególnie BitCoin jest bardzo wysoka, tak samo jak ich wartość, program antywirusowy pozwala na wydobywanie tych właśnie kryptowalut.

Oczywiście, nie każdy jednak może to robić. Do wydobywania krytpowalut Ethereum potrzebny jest wydajny komputer z mocną kartą graficzną, która udźwignie ten proces. A dostanie takiej karty graficznej graniczy obecnie z cudem. Niemniej jednak, Norton360 pozwala na wydobywanie i kopanie kryptowalut Ethereum.

Reklama

Funkcja Norton Crypto sprawi, że oprogramowanie będzie bardziej popularne?

Antywirus Norton 360 został wyposażony w funkcję Norton Crypto, która pozwala na kopanie kryptowalut Ethereum. W początkowej fazie funkcja ta będzie dostępna jedynie dla grupy, która bierze udział w beta testach najnowszych wersji oprogramowania antywirusowego. Dopiero po testach, pozostała liczba użytkowników będzie mogła cieszyć się funkcją Norton Crpyto. Oczywiście, podczas wykopywania e-waluty, Norton 360 w dalszym ciągu będzie chronił nasz komputer.

Norton 360 Norton Crypto
Nowa funkcja Norton Crypto umożliwia wydobywanie kryptowalut.

Według informacji, które pojawiły się w sieci, funkcja Norton Crypto będzie korzystała oczywiście z mocy obliczeniowej karty graficznej. Wydobywanie kryptowalut Ethereum będzie jednak zadaniem zbiorowym, gdzie określona liczba użytkowników będzie razem wydobywać e-walutę. Ta w późniejszym procesie zostanie rozdana, opierając się na tym jak dużo pracy wykonało nasze urządzenie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama