155
Views

Już wkrótce jedne z najpopularniejszych przeglądarek, czyli Chrome, Edge i Firefox przejdą na wersję 100, co może spowodować problemy z otwieraniem stron. Wśród nich znajduje się m.in. HBO GO, które może mieć problemy z wyświetlaniem treści.

Chrome, Edge i Firefox przechodzą na wersję 100. Co to oznacza?

Od kilku miesięcy trwają prace nad przygotowaniem najpopularniejszych przeglądarek internetowych na przejście na wersję 100. Mowa tutaj o przeglądarkach od Google, Microsoftu i Mozilli. Wprowadzenie nagłówka user-agent, czyli informacji o przeglądarce w fazę trzycyfrowych ciągów może wywołać spore zamieszanie na wielu stronach internetowych.

Przeczytaj także: Tak będzie wyglądał iPhone 14 Pro? Realne rendery w sieci!

Dostawcy przeglądarek testują swoje rozwiązania pod względem wyświetlania poszczególnych stron internetowych i okazuje się, że nie wszystkie wyświetlają się poprawnie. Wersja 100 przeglądarek sprawi, że nawet duże serwisy będą miały problem z załadowaniem i wyświetlaniem. Istnieją problemy, których wyeliminowaniem mogą zająć się jedynie serwisy, nie dostawcy przeglądarek.

chrome, firefox, edge
Nowe wersje Chrome, Edge i Firefox popsują Ci internet

Nowe wersje przeglądarek będą powodować problemy z wyświetlaniem strony

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Kiedy przeglądarki przechodziły na wersję 10, pojawiły się podobne problemy. Biblioteki analizowania User-Agent generowały wiele problemów, ponieważ cyfra zmieniła się z jednej na dwie. Obecnie będzie bardzo podobnie, ponieważ niektóre biblioteki analizowania user-agent mogą nie być przystosowane do trzycyfrowej wersji przeglądarek.

Wśród stron, które będą miały problemy z otwieraniem się, będą witryny takich serwisów jak Yahoo, HBO Go i Bethesda. Są to najpopularniejsze strony internetowe, które mogą wyświetlać np. błąd 403, który informuje o tym, że przeglądarka jest niekompatybilna z serwisem. Google i Mozilla przyznali, że następne wersje wydawane będą jako wersje 99. Taki stan rzeczy utrzyma się przez jakiś czas. Microsoft nie zdradził swoich planów, jednak wydaje się, że postąpi podobnie.

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.