Nowe wersje Chrome, Edge i Firefox popsują Ci internet

Już wkrótce jedne z najpopularniejszych przeglądarek, czyli Chrome, Edge i Firefox przejdą na wersję 100, co może spowodować problemy z otwieraniem stron. Wśród nich znajduje się m.in. HBO GO, które może mieć problemy z wyświetlaniem treści.

Chrome, Edge i Firefox przechodzą na wersję 100. Co to oznacza?

Od kilku miesięcy trwają prace nad przygotowaniem najpopularniejszych przeglądarek internetowych na przejście na wersję 100. Mowa tutaj o przeglądarkach od Google, Microsoftu i Mozilli. Wprowadzenie nagłówka user-agent, czyli informacji o przeglądarce w fazę trzycyfrowych ciągów może wywołać spore zamieszanie na wielu stronach internetowych.

Przeczytaj także: Tak będzie wyglądał iPhone 14 Pro? Realne rendery w sieci!

Dostawcy przeglądarek testują swoje rozwiązania pod względem wyświetlania poszczególnych stron internetowych i okazuje się, że nie wszystkie wyświetlają się poprawnie. Wersja 100 przeglądarek sprawi, że nawet duże serwisy będą miały problem z załadowaniem i wyświetlaniem. Istnieją problemy, których wyeliminowaniem mogą zająć się jedynie serwisy, nie dostawcy przeglądarek.

chrome, firefox, edge
Nowe wersje Chrome, Edge i Firefox popsują Ci internet

Nowe wersje przeglądarek będą powodować problemy z wyświetlaniem strony

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Kiedy przeglądarki przechodziły na wersję 10, pojawiły się podobne problemy. Biblioteki analizowania User-Agent generowały wiele problemów, ponieważ cyfra zmieniła się z jednej na dwie. Obecnie będzie bardzo podobnie, ponieważ niektóre biblioteki analizowania user-agent mogą nie być przystosowane do trzycyfrowej wersji przeglądarek.

Wśród stron, które będą miały problemy z otwieraniem się, będą witryny takich serwisów jak Yahoo, HBO Go i Bethesda. Są to najpopularniejsze strony internetowe, które mogą wyświetlać np. błąd 403, który informuje o tym, że przeglądarka jest niekompatybilna z serwisem. Google i Mozilla przyznali, że następne wersje wydawane będą jako wersje 99. Taki stan rzeczy utrzyma się przez jakiś czas. Microsoft nie zdradził swoich planów, jednak wydaje się, że postąpi podobnie.

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był...

FC Barcelona vs Inter. Gdzie oglądać mecz na żywo?

Już dziś rusza kolejna kolejka Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj