Nowe wieści nt. Alfa Romeo Tonale. Fani marki zapłaczą

Alfa Romeo Tonale to zbliżający się crossover włoskiej marki. Niestety, legendarna marka o sportowym charakterze, która teraz należy do koncernu Stellantis, skazana jest na elektryzację. Nadchodzący model będzie dostępny jedynie z układem napędowym PHEV.

Alfa Romeo Tonale pierwszy takim autem marki

Alfa Romeo Tonale to samochód zagadka. Wygląd crossovera włoskiej marki nie jest znany, jednak sugerując się zdjęciami szpiegowskimi samochodu, możemy wywnioskować, że w dużej mierze będzie on bazował na koncepcie Tonale Concept, który został pokazany światu w 2019 roku.

O ile wygląd nie jest znany, to dowiedzieliśmy się trochę więcej na temat jednostki napędowej włoskiego samochodu. Okazuje się, że Tonale będzie pierwszym samochodem w historii marki, która będzie korzystała z układu napędowego typu PHEV. Nie są to domysły, ponieważ taką informację przekazał Stellantis, koncern, do którego należy marka.

Reklama

Przyszłość Alfy to elektryczność

Nie tak dawno koncern Stellantis wypowiedział się na temat przyszłości włoskiej marki. Niskie wyniki sprzedaży Giuli i Stelvio nie wróżą dobrze, dlatego też koncern zdecydował, że przyszłość Alfa Romeo będzie elektryczna. Pierwszym krokiem w elektryczność ma być właśnie Alfa Romeo Tonale, która powoli będzie zastępować model Stelvio.

Drugim samochodem z elektrycznym silnikiem będzie model Alfa Romeo GTV. Kultowe włoskie auto tworzone w latach 95-05, dostępne będzie teraz w nowoczesnym wydaniu. Oczywiście będzie napędzane silnikiem elektrycznym. Według raportów Alfa wierzy, że GTV będzie modelem, który nawiąże walkę z Teslą Model 3 i nowym BMW i4.

Przeczytaj także: BMW oficjalnie zaprezentowało model i4!

Nowe wieści nt. Alfa Romeo Tonale. Fani marki zapłaczą
Alfa Romeo oficjalnie zapowiedziała model GTV!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama