Nowy Apple Watch będzie plastikowy. Producent oszalał!

Najnowsze informacje dotyczące Apple Watch SE nowej generacji nie napawają optymizmem. Gurman sugeruje, że producent do jego produkcji wykorzysta tworzywo sztuczne.
Nowy Apple Watch będzie plastikowy. Producent oszalał Nowy Apple Watch będzie plastikowy. Producent oszalał
Nowy Apple Watch będzie plastikowy. Producent oszalał

Apple Watch 10 i Ultra 3 prawdopodobnie zostaną zaprezentowane we wrześniu. Do tych dwóch modeli należy dołączyć także bardziej budżetową wersję podstawowego modelu – SE. Pojawiły się jednak niepokojące wieści – Nowy Apple Watch SE może mieć obudowę z plastiku!

Apple wkracza w erę SI

Wrzesień to czas wielkich premier od Apple. Wszyscy czekają, aż gigant z Kalifornii przedstawi najnowszy model smartfonów, czyli serię iPhone 16, która ma zapoczątkować erę sztucznej inteligencji w urządzeniach producenta.

Przeczytaj także: Apple Watch 10 dostanie AI i otrzyma większy ekran

Reklama

Apple Watch 10 dostanie AI i otrzyma większy ekran; Nowy Apple Watch będzie plastikowy. Producent oszalał
Apple zdecyduje się na radykalny krok w stronę taniości? SE ma otrzymać plastikową konstrukcję. Fot. Apple Watch SE

Najnowsze informacje mówią, że telefony Apple nie będę jedynymi urządzeniami wspierającymi Apple Intelligence. Okazuje się bowiem, że mocny i wydajny procesor otrzymają także zegarki – Apple Watch 10 i Ultra 3. Pojawiły się także informacje na temat budżetowej wersji SE, które nie są już tak ekscytujące.

Nowy Apple Watch SE będzie tańszy, ale i plastikowy?

Apple Watch SE to budżetowa wersja podstawowego modelu, która do tej pory różniła się mniejszą ilością funkcji – m.in. nie posiadała wyświetlacza always-on-display czy aplikacji EKG. W tym roku różnic może być zdecydowanie więcej i wydają się kluczowe, ponieważ może zajść zmiana w konstrukcji urządzenia.

Apple Watch SE GPS w takiej cenie, że lepszej nie znajdziesz: Nowy Apple Watch będzie plastikowy. Producent oszalał
Nowy Apple Watch będzie plastikowy. Producent oszalał! Fot. Apple Watch SE 2

Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, Apple rzekomo zastanawia się nad zmianą materiału, z jakiego tworzony był korpus tańszej wersji smartwatcha. Do tej poru obudowa wykonana była z aluminium, jednak nowy Apple Watch SE może dostać korpus wykonany z plastiku!

Gurman nie podaje więcej szczegółów, jednak sugeruje, że wykorzystanie plastiku odbiłoby się na cenie urządzenia. Nowy Apple Watch SE z plastikową obudową byłby tańszy.

Apple Watch i trzy rzeczy, które zyska jubileuszowy zegarek. Fot. Apple Watch 8
Poprzednie generacja SE miały aluminiową konstrukcję. Nowy model otrzyma plastikowy korpus?

Z jednej strony to dobra informacja, bo zegarek będzie tańszy, ale z drugiej jednak otrzymamy urządzenie, które nie będzie już tak wytrzymałe, jak jego aluminiowy odpowiednik. Smartwatche narażone są na uszkodzenia i wydaje się, że kruchość tworzywa sztucznego sprawi, że prościej będzie go uszkodzić.

Źródło: opr. wł./Bloomberg

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama