Nowy Counter Strike w drodze! Kiedy premiera?

Nowy Counter Strike w drodze? Kiedy premiera? Nowy Counter Strike w drodze? Kiedy premiera?
Źródło: Steam

CS:GO jest już z nami kilka lat, więc chyba przyszła pora, aby wydać nowy tytuł. Skąd ten pomysł? Wszystko przez Nvidię, w której znalazło się wsparcie dla plików o bardzo konkretnej nazwie. Czy to oznacza, że nowy Counter Strike jest w drodze? Oby!

11 lat po premierze, a następcy brak

Counter Strike: Global Offensive to bardzo popularna gra, która w 2012 roku zastąpiła jeszcze popularniejszego CS 1.6. Pomimo tego, że CS:GO w dalszym ciągu jest grą, w którą przecież grają miliony, to po 11 latach fani tytułu oczekują czegoś nowego, lepszego i nowocześniejszego.

Nowy Counter Strike w drodze? Kiedy premiera?
CS:GO wkrótce doczeka się następcy? Źródło: Steam

Przeczytaj także: Skin w CS GO wytrzymał jedynie sześć dni i zniknął

Reklama

Chyba jest coś na rzeczy i nowy Counter Strike wkrótce może trafić do graczy. Skąd takie stwierdzenie? W plikach najnowszej aktualizacji sterownika graficznego Nvidii pojawiło się wsparcie dla plików wykonywalnych o nazwach „cs2.exe” i „csgo2.exe”. To oczywiście rozpaliło nadzieje graczy.

Nowy Counter Strike w drodze?

Pliki o nazwie „cs2.exe” i „csgo2.exe”, które znalazły się w sterowniku graficznym firmy Nvidia, nie należą i nie są częścią CS: Global Offensive, co może oznaczać tyle, że nowy Counter Strike rzeczywiście może zadebiutować w najbliższej przyszłości! Oczywiście tego typu pliki nie są potwierdzeniem, że sequel popularnego FPS powstaje, chociaż inne zdanie ma dziennikarz e-sportowy, Richard Lewis.

Lewis potwierdził, że nowy Counter Strike rzeczywiście powstaje. Według jego raportu nowa odsłona gry ma bazować na silniku Source 2, na którym oparto Half-Life: Alyx. Najciekawsze jest jednak to, że beta testy gry miałyby ruszyć już w kwietniu tego roku!

Nowy Counter Strike w drodze? Kiedy premiera?
Nowy Counter Strike w drodze? Kiedy premiera? Źródło: Twitter

Źródło: Richard Lewis/Twitter

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama