Skin w CS GO wytrzymał jedynie sześć dni i zniknął
102
Views

Motywy broni w popularnej strzelance sieciowej to podstawa jego społeczności. Ich ceny mogą sięgać nawet setki tysięcy dolarów. Okazuje się, że jeden skin w CS GO nie wytrzymał nawet sześciu dni. A wszystko przez wykorzystanie grafiki bez zgody twórcy.

Skin w CS GO usunięty z gry po sześciu dniach!

Counter Strike: Global Offensive dzisiejszej nocy dostało aktualizację, która wiązała się z pewnymi zmianami na jednej z map. Valve postanowiło jednak zmienić coś więcej i ku zaskoczeniu wszystkich graczy z gry usuniętą skin broni, a konkretnie AWP, który został dodany do rozgrywki zaledwie sześć dni temu.

Przeczytaj także: Hit Sony w PlayStation Plus Extra! Dopiero co wyszedł!

Skin w CS GO został dodany mniej niż tydzień temu, a już został usunięty z gry. Oczywiście to nie spodobało się graczom, którzy zaczęli zadawać pytania. Okazało się, że skórka AWP Doodle Lore, a konkretnie jedna z grafik, która pojawiła się na skinie, to plagiat.

Skin w CS GO wytrzymał jedynie sześć dni i zniknął
Na górze skin, który został usunięty przez Valve. Na dole ten, który go zastąpił.

Valve wykorzystało czyjąś pracę

Skin AWP Doodle Lore wywołał spore zamieszanie, ponieważ zaledwie po 6 dniach zniknął z gry i został zastąpiony skórką Duality. Zmiany tyczą się również użytkowników, którzy weszli już w posiadanie wspomnianego i wywołującego zamieszanie skina.

Wyszło na jaw, że jeden z twórców internetowych i grafik o pseudonimie “Vexx” stworzył wcześniej praktycznie takiego samego smoka, jaki widniał w skórce Doodle Lore. Skin w CS GO okazał się więc plagiatem, bo jak powiedział autor, jego pomysł został ukradziony. Dlatego też Valve podjęło natychmiastową decyzję i usunęło skórę z gry.

Skin w CS GO wytrzymał jedynie sześć dni i zniknął
Szczegółowe porównanie oby grafik. Źródło: Twitter @TheDanidem

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.