137
Views

Opel Astra to najpopularniejszy model w historii producenta. Teraz na rynek trafia nowa generacja, która po raz pierwszy będzie oferowała napęd hybrydowy typu plug-in o dwóch poziomach mocy i zupełnie nowy design.

Nowy Opel Astra szóstej generacji przywozi ze sobą nowy design

Pierwszy Opel Astra zjechał z linii produkcyjnej trzy dekady temu. Teraz, po 30 latach na drogach pojawi się nowy Opel Astra szóstej generacji, który zyskał zupełnie nową stylistykę. Producent postawił na dynamiczną sylwetkę, ścięcia czy muskularne powierzchnie pozbawione zbędnych elementów. Wszystko to przedstawia nową wizję marki o nazwie Opel Vizor!

Przeczytaj także: Opel Astra F jest z nami już trzydzieści lat. Powspominajmy

Nowa generacja Opla Astry zostanie zaprezentowana w formie pięciodrzwiowego hatchbacka ze sportową sylwetką, który zagwarantuje więcej miejsca niż poprzednik. Nowy Opel Astra będzie długi na 4374 mm i szeroki na 1860 mm, co oznacza, że model jest o 4 mm dłuższy niż poprzednik. Zwiększył się także rozstaw osi 2675 mm (więcej o 13 mm). Pojemność ładunkowa w Astrze szóstej generacji wynosi 422 litry.

Nowoczesny i stylowy

Nowy Opel Astra ma być innowacyjnym modelem w swoim segmencie. Szósta generacja wprowadzi do klasy kompaktowej rozwiązania z wyższych klas. Na pokładzie znajdziemy m.in. adaptacyjne reflektory pikselowe Intelli-LUX LED, które można znaleźć we flagowym modelu marki – Insigni.

Przeprojektowano także wnętrze pojazdu – zyskało ono nowoczesny projekt, który zaprowadzi nas w przyszłość. Auto wyposażono w całkowicie cyfrowy panel Pure Panel. Nowy Opel Astra posiada wiec nowy interfejs (HMI), który gwarantuje klarowność, intuicyjne działanie i prostotę obsługi. Duże i przejrzyste ekrany pozwolą na łatwe korzystanie z funkcji auta i dostęp do najpotrzebniejszych informacji. Samochód nie został jednak pozbawiony fizycznych przycisków – za ich pomocą możemy sterować klimatyzacją, nawiewem itp.

Auto ma zapewniać także komfort, dlatego też w środku znajdziemy fotele wygodne fotele. Przednie siedzenia mają atest AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. — niemieckiej Kampanii na rzecz Zdrowych Pleców), co zagwarantuje wygodne podróżowanie nawet na długich trasach.

Nowy Opel Astra z napędem hybrydowym typu plug-in o dwóch poziomach mocy

Od samego początku sprzedaży nowa Astra będzie dostępna z nowym silnikiem – wysokowydajnym napędem hybrydowym plug-in. W ofercie pojawią się także silniki benzynowe i wysokoprężny. Nowa jednostka w gamie auta, hybrydowy silnik, będzie generowała moc do 225 KM. Jednostki benzynowe i wysokoprężne będą oferowały moc w zakresie od 110 do 130 KM.

Nowy Opel Astra będzie oferowany z sześciostopniową skrzynią biegów, która dostępna jest w standardzie. Opcjonalnie można wybrać ośmiobiegową skrzynię automatyczną. Pierwsze modele Opla Astry do klientów trafia na początku przyszłego roku, a zamówienia na model można składać już jesienią.

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.