Nowy prezes PZPN wypowiedział się nt. Sousy. „To wybór Bońka”.

Cezary Kulesza jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej od 18 sierpnia. Funkcję tę przejął po Zbigniewie Bońku, który kierował PZPN przez ostatnie 9 lat. Jedną z ostatnich decyzji Bońska jako prezesa była zatrudnienie Paulo Sousy jako selekcjonera reprezentacji. Nowy prezes wypowiedział się na temat przyszłości Portugalczyka.

Sousa to ostatni projekt Bońka

Paulo Sousa został trenerem reprezentacji Polski w styczniu 2021 roku. Pół roku później musiał już poprowadzić Polaków na Mistrzostwach Europy 2020. O występie na tej imprezie chcą zapomnieć wszyscy. Porażka ze Słowacją w pierwszym meczu sprawiła, że sprawy awansu z grupy mocno się skomplikowały. Remis z Hiszpanią dał nadzieję, którą brutalnie odebrała nam Szwecja. Tym samym przygoda Polaków na ME2020 zakończyła się na fazie grupowej.

Cezary Kulesza PZPN
Nowym prezesem PZPN został C. Kulesza, który pokonał M. Koźmińskiego.

Polscy kibice oczekiwali zdecydowanie więcej, tak samo, jak sztab oraz zawodnicy. W pół roku nie da się jednak zbudować reprezentacji od nowa, a przed takim zadaniem Sousę postawił Boniek. Teraz ME2020 są już przeszłością, a przed reprezentacją Polski walka o udział w Mistrzostwach Świata w Katarze w 2022 roku. To właśnie do końca eliminacji MŚ Sousa ma ważny kontrakt i jest on teraz na głowie nowego prezesa PZPN. Cezary Kulesza wypowiedział się na temat najbliższej przyszłości Portugalczyka.

Cezary Kulesza stanowczo o przyszłości Sousy

W wywiadzie dla „Piłka Nożna” Sportowe Fakty Cezary Kulesza odniósł się do przyszłości Paulo Sousy. Jak wyznał był to tylko i wyłącznie wybór poprzedniego prezesa, który zarząd PZPN postawił już przed faktem dokonanym. Kulesza przyznał jednak, że pomimo tego, że Sousa to trener Bońka, to ma jego pełne wsparcie i nie ma planów do zmiany trenera.

Przeczytaj także: Paulo Sousa powinien zostać? Co z przyszłością reprezentacji Polski?

Cezary Kulesza podkreślił, że ma zaufanie do portugalskiego szkoleniowca. Wierzy w jego wizję gry oraz to, czego chce dokonać wraz z reprezentacją Polski. Kontrakt Sousy trwa do końca eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze i plan jest tak, że zostanie on wypełniony. Nowy prezes przyznał, że pojawiły się propozycje zmiany szkoleniowca po nieudanych ME, jednak szybko je oddalił.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj