O czym pamiętać kupując rękawice motocyklowe?

O czym pamiętać kupując rękawice motocyklowe?

SponsorowaneMateriał zewnętrzny

Wolna jazda nie oznacza, że nie musisz zakładać rękawic motocyklowych, gdy wsiadasz na jednoślad. Już podczas wywrotki przy niskich prędkościach odruchowo podeprzesz się dłońmi, o kontuzje więc nie trudno. Zainwestuj w ochronę dłoni bez względu na to, jaki motocykl posiadasz i gdzie na co dzień jeździsz. Jak jednak dobrze wybrać ten element garderoby motocyklisty? O czym pamiętać kupując rękawice motocyklowe? Podpowiadamy.

O czym pamiętać kupując rękawice motocyklowe? Rękawice do miasta i do pracy

Rękawice do codziennej jazdy sprawdzą się u Ciebie, jeśli każdego dnia wybierasz motocykl zamiast auta, aby dojechać do pracy czy na zakupy. Będą dobrym wyborem, kiedy zdecydujesz się na krótki wypad poza miasto. W takich sytuacjach z pewnością liczy się dla Ciebie komfort. Rękawiczki na motocykl powinieneś móc łatwo ściągnąć, a następnie je założyć. Dlatego też warto stawiać na modele z krótkim mankietem, co wpłynie także na wyższy komfort termiczny w ciepłe dni. Do Twojej dyspozycji producenci oddają rękawice z twardymi lub miękkimi protektorami kostek – tutaj wybór zależy od Ciebie, bo modele twarde będą na pewno droższe. Rękawice motocyklowe do jazdy po mieście czy do pracy najczęściej założysz w ciepłe dni, warto zainwestować w model ze skuteczną wentylacją/perforacją. Im więcej wstawek i perforacji, tym większa przepuszczalność powietrza.

Rękawice na dalsze podróże

O czym pamiętać kupując rękawice motocyklowe? Dalsze wyprawy niosą za sobą ryzyko wystąpienia utrudnień na trasie na przykład zmiany pogody. Kilka tysięcy kilometrów w siodle i ani razu nie padał deszcz? To raczej niemożliwe! Pewnie zdążyłeś już kilka razy konkretnie zmoknąć, no, chyba że postawiłeś na odzież i rękawice z membraną wodoodporną. Taki wybór może uratować cały wyjazd, bo nie przemokniesz, co za tym idzie, nie przemarzniesz i nie rozchorujesz się. Najlepszym wyborem będą rękawice na motor z membraną Gore-Tex – to flagowy produkt. Warto wybierać modele z dodatkową technologią Gore Grip, dzięki czemu membrana nie będzie przesuwać się wewnątrz rękawicy, a Ty nie odczujesz, że nosisz dwie warstwy materiału na dłoniach.

svg%3E

Modele sportowe dla wymagających

Sportowa jazda jest bardzo wymagająca, bo prędkości duże, a więc rękawice motocyklowe powinny przede wszystkim chronić, komfort schodzi tutaj niejako na drugi plan. Jednym z najtrwalszych materiałów, na jaki możesz postawić, jest kevlar stosowany w ochraniaczach przyszytych do spodni czy kurtki motocyklowej. Jego jedyną wadą jest na pewno cena, ale polecamy modele ze wstawkami kevlarowymi w najważniejszych miejscach, czyli między innymi na kostkach palców i dłoni. Na uwagę zasługuje także lekki i odporny na uszkodzenia tytan, on także może wystąpić w ochraniaczach. Sama rękawica powinna być wykonana ze skóry naturalnej, bardzo trwałej i wygodnej, jeśli producent zastosował perforacje. Kupując rękawice motocyklowe sportowe, pamiętaj o tym, aby mankiet był odpowiednio długi, bo tam znajdą się dodatkowe usztywnienia chroniące przedramię.

O czym pamiętać kupując rękawice motocyklowe? Uniwersalne cechy rękawic

Jest kilka uniwersalnych cech, o których warto pamiętać, wybierając rękawice motocyklowe. Gdy konkretna para będzie je mieć, zaoferuje odpowiedni komfort podczas jazdy i bezpieczeństwo podczas ślizgu. To przede wszystkim protektory i długie mankiety, gdy stawiasz na ochronę. Nieprzemakalność ewentualnie membrana w połączeniu z wyższym mankietem to dobry wybór na dłuższe trasy, tutaj zwróć także uwagę na zakres temperatur, w których będziesz czuł się komfortowo, zakładając rękawice. Na koniec wygoda uzyskana odpowiednią wentylacją, zastosowaną przez producenta. Tak więc ochrona, wygoda i komfort termiczny bez względu na warunki – o tym pamiętaj!

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii motoryzacja.